152-м будеш?

Поділитися
«151 учасник станом на 27 липня 2007 року» — йдеться в інформації на офіційному веб-сайті Світової організації торгівлі...

«151 учасник станом на 27 липня 2007 року» — йдеться в інформації на офіційному веб-сайті Світової організації торгівлі. Отже, після ратифікації 10 квітня ц.р. Верховною Радою протоколу про вступ нашої країни до СОТ список членів цієї організації поповниться 152-м пунктом — Україна.

Нагадаємо, що протокол про вступ України до СОТ був схвалений Генеральною радою цієї організації в Женеві 5 лютого 2008 року. За його ратифікацію (законопроект №0041) минулого четверга проголосували 411 (із 450) народних депутатів від усіх фракцій, за винятком комуністів.

Як повідомила того самого дня прес-служба Міністерства економіки, «з метою законодавчого забезпечення процесу вступу України до СОТ Верховною Радою України протягом 2002—2007 років було ухвалено 58 законів України, зокрема 11 — у 2007 році».

10 квітня Верховна Рада України затвердила ще п’ять із десяти законів, необхідних для завершення процесу приведення законодавства у відповідність із вимогами СОТ. П’ять законопроектів, що залишилися, за повідомленням Мінекономіки, перебувають на узгодженні в різноманітних комітетах Верховної Ради і найближчим часом будуть затверджені.

Цими законопроектами планують внести поправки до законів «Про безпеку і якість продуктів харчування», «Про ветеринарну медицину», «Про Митний тариф України», «Про рибу, інші водні живі ресурси та продукти харчування з них», а також урегулювати дуже непросте питання про стимулювання розвитку агропромислового комплексу у світлі вимог СОТ.

Серед законопроектів, що залишилися, одними з найбільш значущих для вітчизняного ринку (отже, і найбільш дискусійними) можуть стати зміни до Митного тарифу.

Відповідно до раніше оприлюдненого Мінекономіки проекту, зниження митних тарифів має торкнутися кількох сотень найменувань продукції і стане не менш значним, ніж зниження імпортних мит у березні 2005 року, ініційоване урядом Юлії Тимошенко з метою боротьби з контрабандою. Втрати бюджету від зниження мит на продукти харчування, за розрахунками Мінекономіки, становитимуть 65 млн. дол., від зміни ставок на ввезення промислових товарів, зокрема автомобілів (із 25 до 10—12%), паперу, міді, лісоматеріалів і меблів — 95 млн. дол.

Проте вороття немає. Тільки вперед, до цивілізованого співробітництва конкурентів, як називають окремі народні депутати процес приєднання України до СОТ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі