Два знищені під’їзди будинку у Дніпрі на вулиці Перемоги, які 14 січня зруйнувала російська ракета, не будуть відбудовувати, а на їхньому місці створять меморіальний сквер, повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна» міський голова Дніпра Борис Філатов.
«По решті під'їздів ми закінчили обстеження – будинок не потребує подальшого розбирання, тому треба робити проект зміцнення та розселяти людей у незруйнованих секціях», - заначив він.
Філатов додав, що мешканці зруйнованої частини будинку отримують зараз виплати, за які самостійно зможуть придбати житло в Дніпрі чи інших містах.
«Перше, щось побудувати – на це потрібен час, це мінімум півтора роки. Друге – закони урбаністики стверджують, що людей, об'єднаних загальною соціальною стратою, національністю, спільною подією, разом селити не можна. Навіть якби у нас був вільний будинок, поселити туди людей, у яких загинули сім'я, родичі – там би щодня були поминки… Звичайно, цих людей для соціалізації треба розселяти в різні місця», - пояснив він підхід.
Зокрема кожна родина, яка втратила житло, вже отримала із міського бюджету по мільйону гривень а також приблизно по мільйону ще додали обладміністрація, а також Монобанк та благодійний фонд Kiddo.
«Тобто в середньому людина отримує від 2 до 3 мільйонів гривень, за які вона може або придбати собі житло чи виїхати в інше місто і там собі купити. Тобто ми даємо варіабельність. Ми вже виплатили більшу частину цих грошей», - розповів мер Дніпра.
Філатов зазначив, що це єдиний будинок в Дніпрі, який за час війни отримав масштабні руйнування. Здебільшого житлова інфраструктура зазнає менш вагомих пошкоджень.
«Було зруйновано велику кількість різних об'єктів інфраструктури: станція СТО, автозаправка, заводські цехи та близько півтора десятка приватних будинків. Цим людям ми теж виплачуємо по два мільйони», - окреслив він ситуацію.
Нагадаємо, російська ракета вщент зруйнувала увесь під’їзд житлового будинку. Відомо, що це була протикорабельна ракета Х-22 і на озброєнні ЗСУ немає засобів, здатних збивати ракети такого типу.
Пошукова операція у зруйнованому будинку тривала 69 годин. За цей час 39 людей були врятовані, 79 травмувалися і 46 загинули. Ще 11 зникли безвісти. Детальніше про трагедію читайте в статті Тетяни Безрук «Дніпро. "Велика діра" у серці».