Під чинну статтю ККУ про колаборантів підпадають більшість мешканців Криму, її слід змінити – прокурор Поночовний

Поділитися
Під чинну статтю ККУ про колаборантів підпадають більшість мешканців Криму, її слід змінити – прокурор Поночовний © Слово і діло
В статті не враховано наслідки тривалої окупації.

Стаття ККУ  про колабораційну діяльність, яка не враховує специфіку тривалої окупації Криму, дещо небезпечна, і Росія цим маніпулює, тому її треба було б змінити,  вважає керівник прокуратури АР Крим та Севастополя Ігор Поночовний.

За його словами в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», відповідна норма в ККУ з'явилася навесні 2022 року, при цьому законодавець її виписав так, що тепер під цю категорію підпадають 99,9% мешканців Криму.

«Мені здається, що ця стаття була більше сфокусована на тих, хто опинився під окупацією після 24 лютого 2022 року, вона прописана без урахування специфіки тривалої окупації Криму», - наголосив Поночовний.

Як приклад того, що конкретно слід було б змінити, він назвав положення про провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

«Під це визначення потрапляє бізнес типу кав'ярні, готелю чи стоматологічної клініки. Чи є в цьому якась суспільна небезпека? Інша ситуація з тим бізнесом в Криму, який співпрацює з Міноборони РФ, з правоохоронними структурами ворога, що є безумовним колабораціонізмом», - розтлумачив прокурор.

Відтак, на його думку, є сенс доповнити названу статтю, вказавши мету співпраці з окупаційною владою, наприклад «з метою підсилення обороноздатності держави-агресора».

«Окупанти й раніше розповідали кримчанам, щоб вони не їхали на материкову частину України, бо їх там вважають зрадниками й посадять. Тепер ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба і Україну в Крим теж не треба, бо всі опиняться за ґратами», - додав він.

Але до запровадження таких змін у законодавстві,  вважає прокурор, слід підходити виважено, оскільки вони можуть спровокувати певний хаос, а саме, перегляд вже винесених вироків щодо колаборантів на звільнених від окупації територіях.

Зазначимо, що кримінальна відповідальність для колаборантів в Україні діє з 15 березня минулого року. Тоді набрала чинності ст. 111-1 ККУ, якою встановлено відповідальність за такі види діяльності:

  • публічне заперечення збройної агресії проти України, публічні заклики до співпраці з рф;
  • зайняття посади у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території, обрання до таких органів;
  • пропаганда в закладах освіти;
  • передача матеріальних ресурсів незаконним збройним формуванням на тимчасово окупованій території;
  • організація та проведення виборів, референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до їх проведення;
  • організація та проведення з’їздів, зборів, мітингів, демонстрацій, інформаційна співпраця з окупаційною владою;
  • зайняття посади в незаконних судових або правоохоронних органах на тимчасово окупованій території;
  • участь у незаконних збройних формуваннях держави-агресора;
  • допомога у веденні бойових дій проти ЗСУ, добровольчих формувань, утворених для захисту України.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі