Рішення суду для «ДТ» прокоментував Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Лауренціу Христя.

Поділитися
— Як відомо, саме Румунія звернулася до Міжнародного суду. Чи задоволена ваша країна його рішенням?..

— Як відомо, саме Румунія звернулася до Міжнародного суду. Чи задоволена ваша країна його рішенням? Наскільки воно відповідає запитній позиції Румунії?

— Рішення, яке ухвалив третього лютого 2009 р. Міжнародний суд ООН у справі щодо делімітації континентального шельфу і виключних економічних зон у Чорному морі («Румунія проти України»), визнає суверенну юрисдикцію і суверенні права Румунії приблизно на 80% колишньої спірної морської площі (це приблизно 9700 кв. км), а України — на решту 20% (що становить близько 2500 кв. км).

Рішення Міжнародного суду ООН є успішним застосуванням норм міжнародного права. Справедливість і чесність цього рішення не можуть бути поставлені під сумнів. Тому це вигідне рішення для Румунії, яка завжди наполягала на формулі делімітації відповідно до норм міжнародного права. Безумовно, це справедливе рішення, яке також вигідне й Україні.

Відтепер саме рішення суду є юридичною істиною, незалежно від суб’єктивних думок, висловлених сторонами перед ухвалою суду. Лінія делімітації справедлива, правильна, не підлягає тлумаченням. Це було метою Румунії в цій справі, і її досягнуто. Більшість наших аргументів досягли своєї мети, а лінія делімітації, визначена Міжнародним судом ООН, міститься дуже близько до розмежувальної лінії, запропонованої румунською стороною.

— Як рішення Міжнародного суду позначиться на двосторонніх україно-румунських відносинах?

— Румунія запропонувала українській стороні вирішити цю справу в Міжнародному суді ООН саме для того, щоб обидві сторони змогли розвивати свої відносини в інших галузях, які становлять взаємний інтерес. Вирішення цієї проблеми й оголошення постанови Міжнародного суду ООН — додатковий стимул для розвитку співробітництва на благо обох країн і їхніх громадян. Ми сподіваємося, що поставлена крапка в суперечці послужить імпульсом для вирішення тих питань, які ще стоять на обговоренні у двосторонньому порядку денному.

— Чи скоро Румунія планує почати освоєння своєї частини континентального шельфу? Чи є у вашої країни якісь програми з його розробки? Хто займатиметься реалізацією цих програм?

— Коли Румунія почне освоєння своєї частини континентального шельфу і на яких умовах, говорити ще рано. Це питання суто технічне. Я хотів би нагадати, що рішення суду є рішенням прямої дії, обов’язковим, остаточним (оскарженню не підлягає) і негайним для виконання. Воно не потребує інших клопотань для його виконання ні на внутрішньому, ні на міжнародному або двосторонньому рівні. Інакше кажучи, на міждержавному рівні не потрібні жодні угоди для його підтвердження й подальшого виконання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі