Довгі роки економічного розчарування, що спостерігалося в Японії з початку 1990-х, привчили як самих японців, так і зарубіжних оглядачів до обережності. Тому сурмити у фанфари з приводу поліпшення економічної ситуації, яке досить чітко виявилося вже наприкінці минулого року, ніхто не поспішав. І навіть тепер, коли темпи приросту японського ВВП за перший квартал нинішнього року довелося перераховувати у бік збільшення — з 5,6 до 6,1% у річному обчисленні, — ще є скептики, які підозрюють, що це прискорення може виявитися черговим фальстартом.
Набагато більше фахівців дотримуються протилежної думки. Адже навіть загальний приріст японського ВВП за минулий рік у розмірі 2,7% —досить оптимістичний показник для цієї країни. Що вже тут казати про майже фантастичні 6,9% приросту (в перерахунку на річний показник), зареєстровані у четвертому кварталі. Тому той факт, що аналітики інвестиційного банку J. P. Morgan підвищили свої прогнози зростання японської економіки на весь 2004 рік, був сприйнятий з великим розумінням. Тим більше що рівень безробіття на кінець першого кварталу знизився до 4,7% і відповідає найнижчому показнику за останні три роки.
Зниження безробіття й викликане ним підвищення споживацької активності разом зі зростанням експорту сталі та продукції машинобудування до Китаю, а також загальносвітовим підвищенням попиту на електроніку, яку, як уїдливо зауважив журнал The Economist, «поки що виготовляють у Японії», сприяли тому, що загроза дефляції в Японії вважається вже не такою актуальною. А це означає, що відсоткову ставку, яка протягом трьох років залишалася практично на нулі, найближчим часом можуть підвищити.