Як на євро іменини...

Поділитися
Трирічний ювілей готівкового євро відзначався без особливої помпезності. Радше навіть навпаки. Є...

Трирічний ювілей готівкового євро відзначався без особливої помпезності. Радше навіть навпаки. Єдина євровалюта, яка від самого початку налякала європейців своїм запаморочливим падінням, нині аж ніяк не тішить їх надмірним зміцненням. Більше того, у значної частини європейців і досі викликають почуття ностальгії їхні добрі старі франки, ліри та марки.

Як свідчать результати опитування, проведеного Європейською комісією, 49% жителів 12 країн, що входять у зону євро, досі відчувають труднощі, зумовлені переходом на єдину валюту. Причому цей показник залишився незмінним порівняно з минулим роком. Більше того, в деяких країнах навіть спостерігається певний регрес. В Італії, приміром, де грошові призи в популярних телеіграх досі обчислюються у лірах, відсоток тих, хто саме так сприймає запровадження євро, збільшився від 29 торік до 35% цього року.

Загалом серед жителів великих країн порівняно з малими спостерігається набагато вищий відсоток невдоволених новою валютою. Так, у Франції він сягає 58, у Німеччині — 44. Відмінності у поглядах різних вікових груп також істотні. Дві третини молоді віком від 15 до 24 років жодних незручностей при розрахунках у євро не відчувають, а от у старшій групі (від 55 років і більше) цим можуть похвалитися лише 47% опитаних. Зафіксовано й гендерні відмінності: до євро успішно адаптувалися 57% чоловіків і лише 46% жінок.

Найменше проблем перехід на євро викликав у таких країнах, як Ірландія, Люксембург, Греція і Бельгія. Там відсоток неадаптованих обчислюється однозначними числами. І лише обіг дрібних монет — вартістю в один і два центи — викликає у людей відверте несприйняття. Понад 60% опитаних висловлюються за їхнє вилучення (порівняно з 5% торік). У більшості супермаркетів покупці ніколи не забирають здачу, видану такими дрібними монетами.

Дещо збільшилась і частка тих, хто, виїжджаючи за межі єврозони, бере з собою євро — їх тепер 54%. Перевагу доларам віддають лише 15% опитаних — на 2% менше, ніж торік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі