ВИГНАННЯ З РАЮ

Поділитися
Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) підготувала список тих країн і територій, де практику стягування податків визнано «несправедливою»...
Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) підготувала список тих країн і територій, де практику стягування податків визнано «несправедливою». Після проведення консультацій з представниками всіх внесених у список країн вирішено дати рік для добровільного вживання необхідних заходів, спрямованих на поліпшення ситуації, після чого, якщо не буде позитивного результату, вживе заходів ОЕСР...

ОЕСР, куди входять 29 найрозвиненіших країн світу, опублікувала й перелік неправомочних дій, спрямованих на ухиляння від сплати податків, до яких удаються самі члени «клубу багатих країн». Загалом у перелік увійшло 47 «нечесних» прийомів, які визнано «потенційно небезпечними і які вимагають «додаткової роботи». До таких прийомів зараховано «закордонні торговельні корпорації», що їх американські компанії відкривають в інших країнах, а також холдингові компанії, які американське податкове законодавство дозволяє американським компаніям відкривати в інших країнах з метою зниження податкових виплат.

Паралельно з цим «розбором польотів» Міжнародна торговельна організація також дійшла висновку, що національне законодавство часто суперечить правилам міжнародної комерції. Особливо насторожують представників шановної організації спроби знов-таки США розробити механізм формального дотримання всіх правових нормативів при забезпеченні своїм компаніям максимальних податкових пільг.

В умовах тенденції світової економіки до глобалізації країни нерідко конкурують між собою за іноземні інвестиції, саме маніпулюючи податковими ставками. Занижене оподаткування підвищує привабливість кожної окремо взятої країни для іноземних інвесторів. Однак у деяких випадках заниження податкових ставок переходить усі межі дозволеного, і такі країни перетворюються на справжніх «браконьєрів», котрі сваволять у заповідних інвестиційних нетрях. У своєму розслідуванні комісія ОЕСР і зайнялася пошуком саме тих законодавств і законодавчих актів, застосування яких створює податкові лазівки для іноземних інвесторів, недоступні громадянам цих країн. Такими пільгами найчастіше користуються ті компанії, які в «країнах-браконьєрах» ніякою серйозною діяльністю не займаються і не вступають у кооперацію з місцевими підприємцями.

Лоуренс Саммерс, міністр фінансів США, палко підтримав публікацію таких списків, підкресливши, що цим зроблено «рішучий крок на шляху профілактики порушень, які могли б дискредитувати переваги наростання мобільності капіталу в умовах глобалізації економіки». Філіп Уест, юрисконсульт американського міністерства фінансів із питань міжнародного податкового законодавства та співголова форуму ОЕСР у цьому питанні, підкреслив: «Мета цього заходу полягає у знищенні шкідливої практики оподаткування. Ми процвітатимемо тільки тоді, коли в списку не залишиться жодного пункту».

Деякі з унесених у «чорний список» країн почали тісно співпрацювати з ОЕСР задля «нормалізації» свого податкового законодавства, тимчасом, як інші виступили з несамовитим протестом проти самовільно взятих на себе ОЕСР повноважень щодо написання правил оподаткування, які ця організація збирається нав’язати всьому світу. Проте навряд чи ці протести можуть на що-небудь вплинути, особливо з урахуванням того, що недавно «велика сімка» опублікувала список 15 країн, законодавство яких сприяє відмиванню грошей.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune
ІІ
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі