Україну випробовують «синьою картою»?

Поділитися
Першим про це повідомило Бі-бі-сі: «синя карта», названа так за аналогією з американською «зеленою...

Першим про це повідомило Бі-бі-сі: «синя карта», названа так за аналогією з американською «зеленою», може бути введена в Європейському союзі для спрощення процедури в’їзду мігрантів, які володіють потрібними для Старого Світу робочими навичками.

Щоб ця пропозиція набрала сили, вона має бути схвалена всіма 27 країнами, які входять до ЄС. При цьому спостерігачі вважають, що Великобританія, Ірландія та Данія можуть відмовитися від введення в себе «синьої карти».

Відповідно до схеми, яка нині розглядається в Брюсселі, людям, котрі мають потрібну кваліфікацію, пропонуватиметься дворічний поновлюваний дозвіл на роботу на всій території ЄС. Щоправда, до здобувачів висуваються досить жорсткі вимоги — зокрема визнаний в Європі диплом і як мінімум трирічний досвід роботи зі спеціальності. Причому претендувати можна лише на ту вакансію, яку не вдається заповнити кандидатами з країн Євросоюзу.

Ті, хто отримає «синю карту», будуть користуватися соціальними й іншими пільгами, передбаченими для громадян Євросоюзу, а також зможуть, після початкової дворічної заборони, змінити країну проживання, якщо знайдуть іншу роботу.

У найближчі 20 років, за оцінками експертів, Євросоюзу знадобляться 20 млн. кваліфікованих мігрантів; особливо гостра нестача кадрів відчувається в таких галузях, як інженерна справа та комп’ютерні технології. Проте поки європейський ринок праці досить закритий. За статистикою, іноземці в Євросоюзі становлять лише 0,9% від загального числа кваліфікованих працівників. Тоді як у США цей показник становить 3,5, у Канаді — 7,3%.

Для України введення «синьої карти» посилить проблему відтоку кадрів. На думку Міністерства праці та соціальної політики, воно стане серйозним іспитом для українських роботодавців, які вже сьогодні відчувають нестачу кваліфікованих працівників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі