ЦЕЙ РІК ДЛЯ ДОЛАРА —НАЙУСПІШНІШИЙ ВІД СЕРЕДИНИ 80-Х

Поділитися
Цей рік для долара є найуспішнішим за останні 17 років, вважають експерти. За даними агентства Bloomberg...

Цей рік для долара є найуспішнішим за останні 17 років, вважають експерти. За даними агентства Bloomberg, цього року курс американської валюти або зростає, або залишається на стабільній позначці стосовно всіх світових валют, за винятком лише трьох — мексиканського песо, перуанського соля й ліванського фунта.

Долар — це валюта, «обрана світовими інвесторами», незважаючи на те, що зростання економіки США сповільнюється, — зазначає головний валютний стратег лондонського офісу Merrill Lynch & Co. Нейл МакКіннон. За його словами, «долар є негласним лідером».

На думку багатьох інвесторів, незважаючи на уповільнення зростання ВВП, американська економіка, як і раніше, випереджатиме Європу й Японію. Дії цих інвесторів, котрі скуповували американські акції чи інші активи, допомогли курсу долара зрости чи втриматися цього року стосовно 52 з 55 світових валют. Такого успіху, пише Bloomberg, долар не домагався з 1984 року.

Але не всіх економістів влаштовує зростання курсу долара, який дозволяє знижувати торговий дефіцит США та пом’якшувати інфляційний тиск у цій країні. Зокрема, не задоволені американські експортери, серед яких фірми Nike Inc. і Minnesota Mining & Manufacturing Co. За їхніми словами, унаслідок зростання курсу долара їхній виторг при поверненні додому зменшується.

Цього року курс долара стосовно євро зріс на 10,5% — до 85,35 американського цента й на 8,2% стосовно єни — до 125,21 єни. Курс долара стосовно британського фунта зріс на 6%. Стосовно кошика валют, куди входять швейцарський франк, шведська крона й канадський долар, курс американської валюти зріс на 9,7% і минулого тижня досяг 15-літнього максимуму. Деякі американські компанії побоюються, що подібне зростання може зашкодити економіці США.

Минулого місяця американські виробники звернулися до міністра фінансів США Пола О’Ніла з проханням припинити політику, спрямовану на зміцнення долара. Головним аргументом стало твердження про те, що зростання курсу долара робить американські компанії менш конкурентоспроможними за рубежем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі