Створення російсько-німецького газопроводу суперечить інтересам Польщі...

Поділитися
Президент Польщі Лех Качиньський висловив думку, що російсько-німецький договір про будівництво ...

Президент Польщі Лех Качиньський висловив думку, що російсько-німецький договір про будівництво Балтійського газопроводу (точна назва цієї газомагістралі — Північно-Європейський газопровід) «суперечить польським інтересам», і «немає жодних економічних причин для його будівництва», повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

В інтерв’ю німецькому журналу «Шпігель» глава польської держави нагадав: «Ми — союзники Німеччини як по НАТО, так і по Європейському Союзу. Тоді чому цей газопровід йде повз Польщу? Мої переговори з канцлером Меркель — дуже приємною жінкою — виявилися для Польщі незадовільними і неконструктивними з цієї точки зору».

На запитання про пропозицію Варшави створити якесь енергетичне об’єднання на кшталт НАТО Л.Качиньський відповів, що «це — одна з наших пропозицій ЄС. Суперечності навколо поставок російського природного газу пролили світло на загрози у цій сфері. В «енергетичному НАТО» держави ЄС і НАТО зобов’язалися б допомагати одна одній щодо постачання енергоносіїв у будь-якій формі, але без застосування насильства. Зрозуміло, для цього нам потрібна додаткова система трубопроводів».

За його словами, Польщі «звісно ж, хотілося б мати з Росією найкращі відносини. Проте водночас ми виявляємо велику пильність щодо німецько-російських зв’язків. Причини прокладення газопроводу через Балтійське море були суто політичними».

Л.Качиньського також запитали, коли може відбутися його зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним. Глава польської держави висловив думку, що «обидві сторони повинні проявити добру волю, і я сподіваюся на можливість такої зустрічі цієї осені».

Потім він заявив про існування серйозних відмінностей між політикою Польщі і курсом «старих» членів ЄС. «У Брюсселі обговорюється питання про єдину зовнішню політику і навіть про запровадження посади спільного міністра закордонних справ, — зазначив президент. — Як один із 25 членів ЄС ми намагаємося зрозуміти це. Але ми менші, наприклад, ніж Франція чи Німеччина. Як виглядатиме єдина зовнішня політика? Хіба мій візит у Київ, де я був минулого тижня, потрібно буде надалі погоджувати з Брюсселем, у той час як Захід у своїх планах думки інших країн не враховує?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі