Рецесія в США, можливо, не така близька, як очікувалося. Про це заявляє дедалі більша кількість економістів, пише The Wall Street Journal.
Експерти зазначають, що фондовий і кредитний ринки демонструють стабільне поліпшення з того моменту, коли банк Bear Stearns опинився на межі банкрутства і його купив JPMorgan з допомогою фінансування з боку Федеральної резервної системи (ФРС).
«Пару місяців тому здавалося, що ми на краю прірви, — заявив економіст Wachovia Corp. Джей Брайсон, маючи на увазі колапс Bear Stearns і проблеми на кредитних ринках. — Часи змінилися. Дані, які ми бачимо останнім часом, не такі погані, як ми готові були повірити всього кілька місяців тому».
Wachovia тепер оцінює можливість рецесії в 45% проти 90% у квітні. Дж.Брайсон рецесії не очікує, проте прогнозує дуже слабке зростання економіки до наступного року.
У лютому Global Insight разом із Goldman Sachs, Morgan Stanley, UBS та Merrill Lynch заявили про те, що економіка США перебуває в стані рецесії. Тепер Брайан Бетюн із Global Insight зазначає, що хоча компанія, як і раніше, прогнозує рецесію, проте «ми потенційно можемо уникнути її» завдяки значній кількості кроків, розпочатих ФРС.
Головний економіст J.P.Morgan Брюс Касман вважає, що хоча на початку року здавалося, що економіка неминуче ввійде в рецесію, нині її можливість «трохи більша, ніж просто ймовірність».
Головний економіст Moody’s Джон Лонскі наголошує, що останні дані з ринку праці й ознаки послаблення кредитної кризи на Уолл-Стріт роблять його менш похмурим у прогнозах, ніж кілька місяців тому. Нині можливість рецесії він оцінює в 60% порівняно з 90% у квітні.
«Останні дані підтверджують, що є шанс на те, що економіка може стабілізуватися до літа», — заявив Дж.Лонскі.
У середньому 55 експертів, які брали участь у травневому опитуванні WSJ, оцінюють можливість рецесії в 62,7% порівняно з 70% місяцем раніше.
Навіть колишній голова Федеральної резервної системи Алан Грінспен, котрий у квітні назвав поточну фінансову кризу найсерйознішою з часів Другої світової війни, нещодавно сказав, що рецесія надзвичайно слабка. Інвестор-мільярдер Джордж Сорос також сказав на початку травня, що «гостра фаза» фінансової кризи в основному завершилася.
Однак не бракує й попереджувальних сигналів, зазначається у статті. До них належать падіння довіри споживачів і підвищення вартості продуктів харчування та енергоносіїв, що змушує американців скорочувати витрати.