«ПЕРЕВИХОВАННЯ» ОФШОРІВ

Поділитися
Широкомасштабний наступ на країни та регіони, відомі своїми «успіхами» у справі приховування фінансових активів від податкової влади, Організація економічного співробітництва та розвитку розпочала ще 1998 року...

Широкомасштабний наступ на країни та регіони, відомі своїми «успіхами» у справі приховування фінансових активів від податкової влади, Організація економічного співробітництва та розвитку розпочала ще 1998 року. Тоді вона опублікувала «чорний» список із більш як 40 країн, викритих на такій практиці. Однак лише з минулого року, після серії гучних скандалів, які виявили прямий зв’язок офшорних банків із мафіозними й терористичними організаціями, на цю проблему навалилися буквально всім миром. І зараз уже можна говорити про певні результати.

31 країна з «чорного» списку продемонструвала готовність відмовитися від шкідливої податкової конкуренції, ухваливши або підготувавши відповідні зміни до свого законодавства й організувавши активнішу співпрацю з міжнародними органами. Ще дві — Швейцарія та Люксембург — від підписання договору з ОЕСР поки що утрималися, проте від дискусії на цю тему не відмовляються. Їхні офіційні представники вже погодилися з тим, що деякі поширені в них схеми розміщення фінансових активів можуть бути ідентифіковані як такі, що шкодять.

Однак залишилося ще сім суб’єктів, яких ОЕСР кваліфікує як абсолютно індиферентних до своїх зусиль. Це Андорра, Ліхтенштейн, Ліберія, Монако, Маршаллові острови, Науру та Вануату. Якщо до кінця нинішнього року ситуація не зміниться, буде розроблено комплекс заходів, спрямований проти цих відступників. Може йтися про бойкот цих країн міжнародними фінансовими організаціями.

Тим часом Джеффрі Оуенс, який очолює центр ОЕСР із питань податкової політики й управління, підкресливши, що зусилля цієї організації націлені на вирівнювання правил гри на фінансовому полі і забезпечення захисту фінансових інтересів усіх учасників процесу, визнав, що небезпека певних перекосів зберігається. Приховування доходів від оподаткування, відхід в офшори слугує перерозподілові податкового тягаря із найбагатших на чесніших і, загалом, бідніших платників податків.

Габріель Марклуф, який очолює комітет ОЕСР з фіскальних проблем, сказав, що робота з державами, котрі відмовилися від співробітництва, триватиме: адже треба прагнути більшої прозорості та обміну інформацією. Поза сумнівом, триватиме й ретельний моніторинг виникнення нових «податкових райків».

На думку представників ОЕСР, відмова від співпраці, на кшталт тієї, яку продемонстрували Маршаллові острови, навряд чи сприятиме їхньому процвітанню, оскільки орієнтована лише на нетривалі сплески фінансових потоків, що пролилися із сумнівних фінансових джерел. Однак ОЕСР розроблятиме реальні можливості для поліпшення місцевої економіки так, щоб це принесло користь пересічним резидентам.

Наразі не йдеться про уніфікацію податків. Окремі країни, які підписали правила ОЕСР, взагалі не мають прибуткового податку.

«Це вибір, який ми поважаємо, — сказав він. — Цей проект не стосується вільного доступу до інформації чи втручання в таємницю особистості. Він стосується лише чесності в сплаті податків і пропаганди клімату якнайбільшого сприяння прозорості та співпраці, при яких платники податків можуть бути впевнені, що все, сплачуване ними, є їхньою чесною часткою оподаткування».

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі