«Мильні» пенсії в Західній Європі

Поділитися
Коли 1997-го 61-річний Кріс Шергольд виходив на дострокову пенсію (через злиття його банку з іншим відбувалося масове скорочення робочих місць), майбутнє бачилося йому в дуже райдужному світлі...

Коли 1997-го 61-річний Кріс Шергольд виходив на дострокову пенсію (через злиття його банку з іншим відбувалося масове скорочення робочих місць), майбутнє бачилося йому в дуже райдужному світлі. Досить щедра корпоративна пенсія, плюс власні цінні папери, до того ж можливість позаштатної роботи на попередньому робочому місці. Однак 2000 року, після краху фондового ринку, від цих надій залишилася сама гіркота. Крісу довелося піти на повний робочий день на посаду фінансового менеджера некомерційної організації, і поки що невідомо, скільки йому доведеться потрудитися, щоб відновити свій початковий пенсійний рівень семирічної давності. З іншого боку, ще менше ясності з тим, скільки йому пощастить попрацювати. Адже пенсіонерів, вимушених шукати роботу, у Західній Європі тепер дуже багато. І з кожним роком ставатиме дедалі більше.

В Європі, як відомо, співвідношення працюючих і пенсіонерів становить три до одного. У США — п’ять до одного. При цьому європейська пенсія сягає 70% від зарплати на час виходу на пенсію, тоді як із протилежного боку Атлантики — лише 45. До 2050 року на кожного європейського пенсіонера припадатиме тільки два працюючих, які забезпечуватимуть їхню старість. Щоб хоч якось пом’якшити цю демографічну проблему, європейські уряди прагнуть підвищувати пенсійний вік. Але чи вдасться забезпечити робочі місця всім цим людям, які не стануть пенсіонерами, незрозуміло.

Великобританія в цьому сенсі перебуває в трохи іншому становищі. Тут гарантована пенсія становить усього лише 37% від рівня передпенсійної зарплати. Зате уряд усіляко заохочував особисті й корпоративні пенсійні вклади. Ось тільки збитки пенсійних фондів за останні роки оцінюються приблизно в 10 млрд. дол., і 12 млн. британців, за даними Пенсійної комісії, нині взагалі не мають ніяких пенсійних заощаджень. Щоправда, нижчі показники безробіття дозволяють англійцям будувати реалістичніші плани щодо підвищення віку виходу на пенсію до 67 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі