МИ В ОДНІЙ КОМПАНІЇ З ФІДЖІ

Поділитися
Існують сумніви в готовності і здатності України оплачувати свої борги після чотирьох дефолтів у ...

Існують сумніви в готовності і здатності України оплачувати свої борги після чотирьох дефолтів у попередні два роки, йдеться в огляді кредитоспроможності країн — суверенних позичальників у другому півріччі 2000 року міжнародного рейтингового агентства Moodys, опублікованому агентством на своєму веб-сайті на початку 2001 року.

Таким чином агентство аргументує збереження для України одного з найнижчих кредитних рейтингів Caa1 із негативною перспективою, говорячи про це в контексті тимчасового відтинку від 18 до 24 місяців.

У цілому, 2000 року, оціненого Moodys як рік значного поліпшення кредитоспроможності суверенних позичальників, Україна виявилася однією з двох держав, яким було знижено рейтинг. (Другою країною стали Фіджі — рейтинг Ва2 із негативною перспективою.) Водночас агентство торік підвищило рейтинги 10 суверенних емітентів, у тому числі Росії — до В3, Бразилії — В1, Угорщини — А3, Словенії — А2.

Позитивні зміни кредитоспроможності суверенних позичальників пояснюються проведенням внутрішніх реформ багатьма країнами, їхньою більш зваженою економічною політикою, кращою експортною динамікою, опорою на довгострокове фінансування і зростанням цін основних товарів, особливо нафти.

Для порівняння: 1999 року Moodys підвищило рейтинги 11 країнам, знизило — 4, тоді як 1998-го співвідношення було іншим — 9 підвищень і 25 знижень.

Як зазначається в огляді, агентство вірить, що кредитоспроможність суверенних позичальників 2001 року продовжить відновлюватися після криз у Південно-Східній Азії та Росії і, завдяки зростанню світової економіки, трансформується зі стану «позитивного прогнозу» у стан «стабільності».

Водночас Moodys заявляє, що немає жодної країни, якій найближчим часом може бути знижено чи підвищено кредитний рейтинг.

Усього наразі агентство зберігає однакову кількість негативних і позитивних прогнозів — по 11. Крім України, до групи країн із негативними перспективами динаміки кредитного рейтингу входять: у Європі — Хорватія (рейтинг — Ваа3), Кіпр (А2), Мальта (А3), Азії — Фіджі, Пакистан (Сааl), Філіппіни (Ва1) і В’єтнам (В1), Південній Америці — Аргентина (В1) і Перу (Ва1), а також Ліван (В1) на Близькому Сході.

Серед ризиків 2001 року Moodys наголошує на можливості уповільнення зростання економіки США, що спричинить зниження експорту країн, що розвиваються, і скорочення світової торгівлі, проте вважає такий сценарій розвитку малоймовірним.

Як раніше повідомлялося, агентство Moodys 5 січня 2000 року знизило суверенний кредитний рейтинг України до рівня Caal із негативною перспективою.

За даними Міністерства фінансів, зовнішній державний борг України в січні-жовтні 2000 року зменшився на $2,48 млрд. і на 1 листопада становив $9,96 млрд. (54,15 млрд. грн.), тоді як внутрішній зріс на 6,29 млрд. грн. — до 21,27 млрд. грн. ($3,91 млрд.).

Сумарний державний борг України з початку 2000 року скоротився на $1,44 млрд., або на 4,44 млрд. грн., і станом на 1 листопада становив $13,87 млрд., або 75,42 млрд. грн. за офіційним курсом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі