Майбутнє Землі — у масовій урбанізації

Поділитися
Щорічна доповідь природоохоронної дослідницької організації Worldwatch Institute, крім своєї традиційної назви — «Стан світу 2007», має ще й підзаголовок: «Урбаністичне майбутнє»...

Щорічна доповідь природоохоронної дослідницької організації Worldwatch Institute, крім своєї традиційної назви — «Стан світу 2007», має ще й підзаголовок: «Урбаністичне майбутнє». Адже, як стверджується в доповіді, вже в 2008 році більше ніж половина населення Землі житиме в містах.

Причому нічого доброго цей ніким не планований і хаотичний процес не принесе ні планеті, ні самому людству. Адже понад половина міського населення Африки і Азії (а саме там міста зростають шаленими темпами) не має доступу до чистої води і каналізації. Десята частина всього міського населення не має електрики або інших сучасних джерел енергії. Забруднення повітря в містах щорічно вбиває 800 тис. людей, причому кожна друга така смерть припадає на Китай. А в автомобільних аваріях гине 1,2 млн. городян і ще 50 млн. травмуються. Продукти харчування для міського жителя обходяться приблизно на 30% дорожче, ніж для сільського, і сьогодні прогодувати міське населення вдається зусиллями 800 млн. трудівників ланів.

До 2030 року 88% приросту міського населення припадатиме на бідні країни. Зокрема, міське населення Азії і Африки на той час подвоїться і сягне 3,2 млрд. людей.

Не додає оптимізму і нерівномірність зростання окремих міст. До 2015 року у світі буде 22 мегаполіси з населенням понад 10 млн. людей. При цьому з існуючих зараз десяти мегаполісів вісім розташовані на лінії тектонічного розламу або в зонах постійних землетрусів, шість — у прибережній зоні, під загрозою штормів і повеней. З 1980-го по 2001-й кількість жертв стихійних лих збільшилася зі 177 до 270 млн. людей. Далі буде більше.

Втім, президент Worldwatch Institute Кристофер Флавін хоча й критикує таку нераціональну масову урбанізацію, усе-таки наводить і окремі позитивні приклади — Карачі в Пакистані, Фрітаун у Сьєрра-Леоне, Богота в Колумбії. Комплексні, науково обґрунтовані програми розвитку цих міст передбачають модернізацію систем каналізації і транспорту, використання сонячної енергії, розміщення в міській смузі супертехнологічних підприємств із вирощування сільськогосподарської продукції. Показово, що це вдається тільки в тих містах, де дуже сильні позиції місцевого самоврядування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі