Представники Всесвітньої продуктової програми, створеної під егідою ООН, оприлюднили нові, уточнені дані про кількість голодуючих у всьому світі, що на сьогодні становить 830 мільйонів чоловік. Причиною їхнього тяжкого становища є стихійні катаклізми, збройні конфлікти, а також наростання злиднів серед найбідніших прошарків населення.
Відповідно до концепції представників цієї програми, про голодування йдеться в тому разі, якщо кількість споживаних калорій у день із вимушених причин виявляється істотно нижчою за 1800 (рекомендована фізіологами норма для здорового дорослого організму — 2100 калорій у день). Ця концепція заходить у певну суперечність із даними попередніх досліджень, коли вважалося, що голодування — це стан, за якого люди не отримують такої кількості їжі, що забезпечує їм активне, здорове життя. Попри розходження в методиках, представники Всесвітньої продуктової програми заявляють, що з 1995—1997 років, коли почалися офіційні дослідження, ситуація на планеті в цілому не тільки не поліпшилася, а й місцями значно погіршилася.
З 830 мільйонів голодуючих 791 мільйон проживає в країнах, що розвиваються. Причому 200 мільйонів становлять діти віком до п’яти років. У більш ніж 20 країнах голод викликаний посухами, загальна кількість жертв яких перевищила торік 100 мільйонів чоловік. Представництва програми змогли забезпечити їжею 16 мільйонів голодуючих через посуху, проти 3 мільйонів 1996 року. Найбільш небезпечною з цього погляду залишається частина Африканського континенту, що лежить південніше Сахари, де стихійні лиха посилюються рукотворними катаклізмами, і голодує тут 180 мільйонів чоловік, або третина всього населення.
В Азії загальна кількість голодуючих значно більша — 525 мільйонів чоловік, однак у відсотковому відношенні це становить 17%. У країнах Латинської Америки голодує 53 мільйони чоловік, або 11% усього населення. У європейських країнах точну кількість голодуючих оцінити винятково важко, адже основна їх кількість проживає в країнах з перехідною економікою, а там погані умови більшості з них розцінюються як тимчасові.
Представництва агентства, що реалізує цю програму, є у 80 країнах світу. Їхніми спільними зусиллями торік удалося забезпечити продуктами 89 мільйонів людей. Приблизно кожного десятого голодуючого.