Греція має маленьку економіку, яка істотно не впливає на всю Європу, тому у разі її банкрутства стабільність єврозони підірвано не буде, переконаний виконавчий директор Дослідницького інституту фінської економіки (ETLA), доктор політичних наук Сікстен Коркман.
«Якщо вона (Греція — ред.) не вдаватиметься до жодних дій і не займеться здійсненням реформ, то, природно, цілком можливий дефолт, держава збанкрутує. І тоді всі, хто кредитував Грецію, — іноземні уряди, банки, МВФ та інші — зазнають збитків. Таке вже траплялося з країнами, і цього хотілося б уникнути. Але, чесно кажучи, Європа переживе і це», — відзначив Коркман в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
За словами Коркмана, Євросоюз готовий кредитувати Грецію, але під достатньо високу ставку, яка перевищує 5%, тому Греції, врешті-решт, доведеться вирішувати свої проблеми самостійно — урізувати витрати, займатися глибоким реформуванням і відстрочити вихід на пенсію.
При цьому він підкреслив, що мова про ймовірне виключення Греції з членів єврозони йти не може. «Європа не є клубом, з якого когось можна виключити, так питання не стоїть. Греція залишиться в єврозоні», — пояснив він.
Відповідаючи на питання про перспективи єврозони в цілому, Коркман зазначив, що введення євро виявилося успішним і він переконаний, що Європі краще з єдиною валютою. На його думку, євровалюта продовжить своє існування, як мінімум, ще декілька десятиліть.
«Вся Європа зараз слабка. Вона одужає, але не відразу. До того ж у різних країн є свої специфічні проблеми. Проте кожна держава має брати головну відповідальність за свої проблеми на себе.», — резюмував Коркман.
Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Загоруйко з Сікстеном Коркманом «Фінляндія: ключовий чинник успіху — якість людських ресурсів» у свіжому номері «ДТ».