АМЕРИКАНЦІ Б’ЮТЬ ВЛАСНІ РЕКОРДИ ЗА ТЕМПАМИ ЗРОСТАННЯ БОРГІВ

Поділитися
Найвищі за останні 20 років темпи нагромадження боргів, зареєстровані у США, викликали в аналітиків розбіжності в оцінках причин цього...

Найвищі за останні 20 років темпи нагромадження боргів, зареєстровані у США, викликали в аналітиків розбіжності в оцінках причин цього. Одні стверджують, що в такий спосіб американці демонструють свій економічний оптимізм, інші ж у цій поведінці вбачають ознаки фаталізму. Хоч би там як, доповідь, підготовлена службами Федеральної резервної системи, показала, що торік борги американців зросли на 8,1% проти позаминулого, що є найвищим із 1988 року показником. У цілому, за даними ФРС, національний борг зріс за минулий рік на 1,7 трлн. дол. і досяг 22,4 трлн. На федеральний уряд припадає 18% цієї суми, на місцеві органи управління — 7, внесок домовласників оцінюється в 42, а бізнес-структур — 33%.

Примітно, що на домовласників, які заставили й перезаставили свої будинки, припадає не лише найбільша частка національного боргу, а й майже найвищі темпи його зростання — на 10,4% у рік. За останнім показником їх випереджає лише федеральний уряд, який подолав позначку 10,9%. І тільки приватний бізнес обмежився тривідсотковим приростом боргів.

Аллен Синай, глава консалтингової фірми Precision Economics, називає таке необачне зростання заборгованості бомбою з годинниковим механізмом. Спільно з Робертом Рубіном, який був міністром фінансів, та Пітером Орцагом, економістом із Брукінзького інституту, він підготував доповідь, у якій аналізує механізми спрацювання цієї бомби. Відповідно до цих прогнозів, ситуація може залишатися зовні благополучною лише доти, доки утримуються винятково високі ціни на нерухомість і неправдоподібно низькі дисконтні ставки. При різкій зміні одного з цих показників економіці країни загрожує черговий з обіцяних їй обвалів.

Примітно, що глава ФРС Алан Грінспен цього разу теж не став приховувати своєї стурбованості. Найнадійніший метод стримування кредитоманії — підвищення відсоткової ставки — він, попри все, теж вважає нині не дуже доречним. Тому у своєму недавньому виступі на засіданні Нью-Йоркського економічного клубу він закликав «ринкові сили» розв’язати проблему загрозливого нагромадження боргів до того, як це зробить економічна криза.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі