Стрімкий обвал американської валюти почався у вівторок, 10 липня. Цього дня вартість євро в доларах виросла відразу на 150 пунктів, сягнувши історичного максимуму на позначці 1,3747 дол./євро.
У середу та четвер співвідношення між євро й доларом послідовно оновлювало історичні максимуми, зафіксувавши новий рекорд — 1,3797 дол./євро. У п’ятницю під час торгів на європейській сесії курс скоригувався до позначки 1,3760—1,3770 дол./євро.
Головною причиною падіння стали побоювання інвесторів із приводу можливої кризи на житловому ринку США, які різко загострилися. Подією, що спровокувала такі настрої, стали оголошення агентств Standard&Poors та Moody’s про можливе зниження кредитних рейтингів облігацій, забезпечених іпотечними кредитами високого ризику (класу subprime). На думку аналітиків, існує реальна небезпека того, що проблеми на цьому ринку негативно позначаться на рівні довіри до американської економіки, а також на настроях споживчого сектора, який традиційно є одним із її найпотужніших драйверів.
Оливи у вогонь підлили й заяви голови ФРС США Бена Бернанке, який сказав, що учасники економічного життя нині не знають точно, якого орієнтира інфляції дотримується американський центробанк, тому інфляційні очікування «не повною мірою закріплені». Хай там як, від ФРС поки що не чекають нових підвищень базової відсоткової ставки, рівень якої нині становить 5,25%.
Водночас підтримку курсу євро надали економічні дані з єврозони, які переконують інвесторів у тому, що Європейський центробанк продовжить підвищувати рівень власної базової відсоткової ставки. Чергове підвищення, як очікується, відбудеться у вересні—жовтні (до 4,25%), а до кінця нинішнього року ставка ймовірно зросте до 4,5%.