Ставки за кредитами бізнесу і населенню зросли і впали одночасно – НБУ

Поділитися
Ставки за кредитами бізнесу і населенню зросли і впали одночасно – НБУ © pixabay.com
Зміцнення гривні і суттєве скорочення кредитних валютних побажань серед фізичних осіб вплинуло на ринок кредитів

Ставки за кредитні ресурси по всій банківській системі України для населення зросли і складають 34,6%. Дещо підвищились ставки кредитів і для бізнесу –  до 18,1%, тобто збільшення склало до 1 відсоткового пункту. Водночас ставки за валютними кредитними зобов'язаннями суттєво змінились у двох протилежних напрямках – зріс рівень виплат для бізнесу і скоротився для фізичних осіб, повідомляє Національний банку України.

Валютні позики за даними НБУ надають тепер не менше ніж за 6,7%. Водночас фізичним особам ставка стала суттєво меншою – на 1,4 пункти менше – 5% річних.

Фізичні особи беруть більше кредитів і їх банки дають

Кредитний портфель фізичних осіб суттєво зріс – більше ніж на 2%, тобто на 4,76 млрд грн. Загальний портфель кредитів фізосіб складає 227,3 млрд грн. В основному на цьому ринку кредитів використовується механізм видачі гривневого позикового капіталу.

Як повідомляє НБУ, кількість учасників небанківського фінансового ринку в січні 2024 року скоротилось з 1120 до 1058. Банківський сектор залишається незмінним – 63 суб'єкти банківських послуг, повідомляє Національний банку України. Динаміка скорочення на ринку суттєва, оскільки скорочення відбулось у проміжку між кінцем грудня 2023 року на кінцем січня 2024. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі