Облікова ставка НБУ може знизитись до 12,5%: комітет з монетарної політики НБУ  

Поділитися
Облікова ставка НБУ може знизитись до 12,5%: комітет з монетарної політики НБУ   © Національний банк України/facebook.com
Однак остаточного рішення не ухвалено, консультації продовжаться  

Комітет з монетарної політики Національного банку України обговорив імовірне зниження облікової ставки НБУ. На засіданні комітету також затверджено запропоновану Нацбанком на сьогодні ставку 13%. 

Дискусія, яка розгорнулася під час засідання комітету, стосувалася імовірності зниження облікової ставки. “Обережне зниження облікової ставки також відповідатиме наміру НБУ забезпечити захист гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення”, – зазначає НБУ.  

Як зазначалося на засіданні комітету, незважаючи на номінальне зниження ставок, дохідність гривневих депозитних вкладів та ОВДП є позитивною, а попит на згадані фінансові інструменти – достатнім. Серед аргументів імовірного зниження облікової ставки зазначалося також те, що зберігається позитивна динаміка строкових вкладів у національній валюті. Динаміка гривневих вкладів є вищою, ніж валютних заощаджень у банківських установах.  

“Один з учасників дискусії закликав враховувати, що ефекти від попередніх рішень з пом’якшення процентної політики ще продовжують реалізовуватися, тож варто і надалі рухатися поступово та зважувати потенційні ефекти від кожного кроку. На думку одного з учасників дискусії, на користь зниження ключової ставки грають і зрушення у питанні надання Україні фінансування за рахунок знерухомлених російських активів”, – зазначає НБУ.  

Водночас під час засідання комітету зазначалося, що є певні зауваження для ухвалення відповідного рішення про зниження облікової ставки. Проблемним є розуміння того, яка кількість зовнішнього фінансування буде забезпечена на 2025 рік. Частково впливає на ухвалення рішення і певна нестабільність внаслідок входження світової економіки у період політичної невизначеності, спровокованої виборами у Сполучених Штатах Америки та в потужних європейських країнах. “Їхні результати також можуть вплинути на рівень подальшої підтримки України з боку міжнародних партнерів. Погіршення ритмічності міжнародної допомоги та недостатність обсягів фінансування дефіциту бюджету залишаються ризиками, реалізація яких може ускладнити підтримання макрофінансової стабільності. За таких умов обережні кроки НБУ є цілком виправданими”, – зазначається у повідомленні Національного банку.

Під час засідання комітету остаточного рішення щодо пом'якшення умов кредитування та зокрема зменшення облікової ставки ухвалено не було. Водночас у прес-релізі регулятора зазначено, що відповідне питання є дискусійним і консультації з нього продовжаться.  

Раніше експерти Національного банку зазначали, що інфляція в країні почне пришвидшуватися, а наприкінці року індекс споживчих цін становитиме 8%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі