МІНФІН СПРОСТОВУЄ

Поділитися
Міністерство фінансів України спростовує чергові обвинувачення Рахункової палати в невигідност...

Міністерство фінансів України спростовує чергові обвинувачення Рахункової палати в невигідності для країни проведеної 2000 року реструктуризації державного зовнішнього боргу і просить утриматися від безпідставних обвинувачень напередодні розгляду в парламенті результатів діяльності уряду.

«Міністерство фінансів ще раз підкреслює упередженість Рахункової палати, бо неодноразово направляло їй свої зауваження про чисельні порушення в методології її розрахунків щодо державного боргу», — говориться в прес-релізі Мінфіну.

Коментуючи обвинувачення Рахункової палати в тому, що боргова криза України була викликана безпідставними і фінансово непрорахованими рішеннями про залучення в 1997—1998 роках короткострокових і дорогих зовнішніх позик і неефективне використання гарантованих урядом кредитів, Мінфін зазначає, що в попередні роки саме дефіцит бюджету вимагав покриття за рахунок позик.

Як наголошується в прес-релізі, ціна зовнішніх позик на той час була найнижчою порівняно з їхньою ціною на внутрішньому ринку.

Мінфін нагадує, що реструктуризація зовнішнього боргу на початку 2000 року була зумовлена відсутністю можливості рефінансування боргу на ринкових умовах через світові фінансові кризи. При цьому нові зобов’язання були випущені на вигідніших для країни умовах: вартість значно нижча, а термін погашення — значно довший.

Мінфін також не згодний із негативною оцінкою спеціалістами Рахункової палати результатів реструктуризації через збільшення загального обсягу виплат на $630 млн., підкреслюючи, що терміни виплати збільшено з двох до семи років.

Як говориться в прес-релізі, реструктуризація дозволила Україні заощадити торік $900 млн. Крім того, загальна сума списання держборгу в результаті операції склала близько $152 млн.

Спростовуючи заяви Рахункової палати про «тимчасовий і обмежений характер» реструктуризації, Мінфін заявляє про те, що в результаті реструктуризації уряд розв’язав кризу ліквідності, отримав можливість сконцентруватися на вирішенні соціальних питань і побудував на майбутнє графік виплат по зовнішньому боргу, який рік у рік зменшує боргове навантаження на бюджет.

Державний зовнішній борг України 2000 року скоротився на $2,15 млрд. — до $10,33 млрд. Київ торік провів реструктуризацію комерційного зовнішнього боргу на загальну суму близько $2,6 млрд.

В даний час Україна очікує відповідь Паризького клубу на свою пропозицію про реструктуризацію боргу клубу в розмірі близько
$1 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі