МВФ покращив прогноз щодо економіки України на поточний рік

Поділитися
МВФ покращив прогноз щодо економіки України на поточний рік © Getty Images
За оцінками Фонду, ВВП України зросте на 4%. 

Міжнародний валютний фонд (МВФ) трохи покращив прогноз зростання реального ВВП України - з 3% до 4% у 2024 році, на наступний рік очікування залишились без змін - зростання до 2,5-3,5%. Про це йдеться в повідомленні Фонду за підсумками шостого перегляду програми EFF для України.

"Як і очікувалося, інфляція підвищилася, сягнувши 9,7 відсотка в річному вимірі в жовтні, головним чином через зростання витрат на продукти харчування та робочу силу, але інфляційні очікування залишаються на стабільному рівні. Наприкінці жовтня 2024 року валові міжнародні резерви становили 36,6 мільярда доларів США завдяки продовженню великої зовнішньої офіційної підтримки. Однак ризики залишаються надзвичайно високими з огляду на невизначеність щодо інтенсивності та тривалості війни, в тому числі через триваючі атаки на енергетичну інфраструктуру", - йдеться в повідомленні. 

У МВФ також повідомили, що додатковий бюджет на 2024 рік і бюджет на 2025 рік відповідають програмним параметрам. Очікується, що дефіцит бюджету в 2025 році сягне 19% ВВП, що відображає поточні потреби у видатках через війну.

Нагадаємо, що місяць тому МВФ не лише оновив меморандум з Україною, він також змінив свій базовий макропрогноз щодо економіки нашої країни. Так, МВФ прогнозували, що зростання ВВП України сповільниться до 3% в 2024 році та до 2,5-3,5% у 2025 році. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі