ФІСКРОЗКЛАДКА РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБМІНУ ВІД 31 БЕРЕЗНЯ №207-Р «ПРО ЗАХОДИ З МОБІЛІЗАЦІЇ ДОХОДІВ У ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ У 2004 РОЦІ» — ЦЕ ЩОСЬ ОСОБЛИВЕ

Поділитися
Мобілізація Про існування податкової розкладки, що спускається ДПАУ на місця, відомо давно. Практ...

Мобілізація

Про існування податкової розкладки, що спускається ДПАУ на місця, відомо давно. Практика податкового відомства щодо адміністрування податкових надходжень абсурдна за своєю суттю: як можна встановлювати низовим інспекціям суми стягувань, якщо нарахування цих сум залежить не від них, а від платників податків?

Звідси — геть дикі реалії, коли під кінець звітного періоду інспектори починають клянчити у підприємств авансове перерахування податків або штучне заниження витрат.

Мета: до призначеної дати відрапортувати, що завдання по фіскальних надходженнях виконано. А в нагороду за старанність отримати підвищений план на майбутнє.

Зазвичай податківці соромляться привселюдно коментувати цей фінансовий соцреалізм, усвідомлюючи його аморальність, намагаючись кивнути у бік київських бюджетоблюстителів.

А от нинішній уряд такі тонкі матерії, вочевидь, не бентежать. Він цілком відкрито зажадав від своїх чиновників «натиснути» і вичавити (себто «мобілізувати») із платників податків усе належне за поняттями (себто «завданнями»). Та ще й за суворим графіком, у розрізі галузей. Без усяких спасенних церемоній.

З керівниками міністерств й інших центральних органів розмова коротка:

«забезпечити надходження до державного бюджету сум, визначених у завданнях».

Подекадна сувора звітність ДПАУ перед Мінфіном, певне, покликана закрутити гайки занадто ліберальним митарям.

ДП

Традиційно перепало на горіхи багатостраждальним держпідприємствам:

«продовжити практику щомісячного розгляду звітів керівників державних підприємств про виконання показників надходжень до державного бюджету. У разі невиконання визначених показників порушувати питання про розірвання контрактів з керівниками зазначених підприємств відповідно до законодавства».

Взагалі ж, урядові чиновники «будують» держдиректорат давно і з азартом. Потужний адміністративний тиск на державний бізнес призводить до того, що він утрачає свою конкурентоздатність. (Особливо це стосується підприємств, які не посідають монопольного становища на ринку.)

У результаті — держпідприємства несуть додаткові збитки, а отже, дешевшають. Тож їхня приватизаційна вартість знижується. (То, може, у цьому сенс і полягає?)

Опт

Безпрецедентним перлом кабмінівського розпорядження став четвертий пункт, який вражає своєю щирою безпосередністю:

«Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським держадміністраціям, Мінекономіки, Державній податковій адміністрації вжити заходів до запобігання ухилення від сплати в державний бюджет податків, зборів (обов’язкових платежів) підприємствами торгівлі, валовий дохід яких становить не менш як 100 млн. гривень, і забезпечити додатковий приріст сум надходжень до державного бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) від цих підприємств не менш як на 20 відсотків порівняно з показниками відповідних періодів 2003 року».

Такого не дозволяв собі навіть Пустовойтенко — відомий любитель бюджетних мобілізацій і зборів з цивільної оборони для директорів.

Як чиновництво буде «забезпечувати додаткові прирости», зрозуміло.

Але чого це уряд так напосівся саме на велику торгівлю?

Відповідь, напевно, кібернетично проста: контролюючи верхню ланку (опт), контролюєш усю мережу (роздріб). Тобто — весь ринок.

Невже оптовиків спочатку по-дорослому запресують податками, а потім чемно попросять не підвищувати ціни перед виборами?

* * *

Ось такий у них виходить капіталізм.

З колгоспним обличчям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі