В ЄС домовилися про розподіл обов'язків допомоги мігрантам у кризових ситуаціях — Reuters

Поділитися
Переговори послів були останнім шансом досягнути згоди перед зустріччю лідерів блоку, де буде обговорюватися проблема нелегальної міграції.

Посли 27 країн ЄС у середу, 4 жовтня, досягнули згоди щодо питання розподілу обов'язків з надання допомоги біженцям та мігрантам у кризових ситуаціях. Про це повідомляє Reuters.

Домовленості, які ляжуть в основу переговорів між країнами-членами та Європейським парламентом, дадуть державам блоку можливість коригувати правила надання притулку та міграції під час кризових ситуацій.

Країни ЄС, які зіштовхнулися з великими потоками мігрантів, зможуть прискорити процедури і просити інших членів ЄС про солідарні внески у вигляді переселення шукачів притулку або фінансової допомоги.

"Це справжня зміна правил гри, яка дозволяє нам рухатися вперед у переговорах", - заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

"Я дуже рада, що держави-члени ЄС домовилися про антикризове регулювання, яке є важливим елементом пакту про міграцію та притулок. Тепер ми можемо перейти до переговорів між Єврорадою, Єврокомісією та Європейським парламентом. Важливо укласти пакт, забезпечити порядок на зовнішніх кордонах ЄС і зменшити потоки мігрантів", - заявила міністр міграції Швеції Марія Мальмер Стенергард.

Переговори у середу були останнім шансом досягнути згоди перед зустріччю 27 національних лідерів блоку в Гранаді в четвер і п'ятницю 5-6 жовтня, де вони мають обговорити проблему нелегальної міграції на тлі збільшення кількості мігрантів у Середземномор'ї, зокрема на італійському острові Лампедуза.

Суперечка щодо неурядових організацій, які підбирають людей у морі, не дозволила міністрам міграції ЄС укласти угоду минулого тижня, але блок все ще прагне її укласти напередодні ключових виборів у Німеччині, Польщі та загальноєвропейського парламентського голосування у 2024 році.

Такі країни, як Польща та Угорщина, категорично проти того, щоб приймати людей, які прибувають з Близького Сходу та Африки, але 27 країн ЄС усе ще можуть укласти угоду більшістю голосів, яку буде неможливо заблокувати поодинці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі