Міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу на засіданні в понеділок обговорять виконання рішень саміту Великої сімки, новий пакет санкцій щодо Росії, а також виділення Україні нового траншу з Європейського фонду світу, заявив перед початком засідання Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.
«Це важливе обговорення. Санкції більше про те, щоб уникнути обходу існуючих, щоб наші санкції не були неефективними. Ми побачимо, як ми це зробимо. І ми почнемо працювати над виконанням рішень G7», – цитує його «Інтерфакс-Україна».
Він висловив сподівання, що «невдовзі посли зможуть виробити конкретні пропозиції, щоб виконати рішення G-7 щодо нового виду санкцій проти Росії».
Що ж стосується нового пакету санкцій проти Росії, то Боррель зазначив, що проблема щодо його затвердження полягає «не тільки в проблемі Угорщини».
«Цей новий пакет санкцій має особливі зміни, які багато країн хочуть обговорити. Водночас посли обговорюють це в рамках Комітету постійних представників», - зазначив він.
Він нагадав, що Угорщина обурена включенням до чорного списку спонсорів війни угорського ОТР банку.
«Це – український список. У цьому списку є інші європейські компанії. Але одне дуже важливо: ми маємо подивитися, хто саме в цьому українському списку – чи це весь банк, чи тільки його російське відділення, ми повинні мати про це чітке уявлення. У цій заяві я прочитав, що буде блокування фінансової та військової допомоги Україні доти, доки не буде знайдено рішення. Ви питаєте, що ми робитимемо? Ми робитимемо те, що ми робимо завжди – ми говоритимемо одне з одним, говоритимемо з українською стороною, говоритимемо з державами-членами, говоритимемо з Угорщиною. Наш пріоритет – гарантувати, що ми можемо підтримувати Україну, щоб вона перемогла, і для цього ми маємо гарантувати фінансову підтримку. Це абсолютний пріоритет для ЄС», – заявив Боррель.
Нагадаємо, Угорщина блокує транш у розмірі 500 млн євро з Європейського фонду світу на озброєння для України та одинадцятий пакет санкцій для Росії, що негативно впливає на одну з основних цілей зовнішньої політики ЄС, яка полягає у підтримці Києва.