Уряди охололи до плану використання бюджету ЄС для гарантування кредиту для України – Politico

Поділитися
Але ідея залишається на стадії обговорення напередодні саміту G7

Міністри фінансів країн-членів ЄС схиляються до запропонованої США ідеї спільного забезпечення західними урядами кредиту на 50 мільярдів доларів для України із погашенням за рахунок прибутків з заморожених російських активів – замість того, щоб ЄС робив це самостійно. Про це повідомляє POLITICO із посиланням на п'ятьох посадовців.

Видання зазначає, що під час онлайн-зустрічі 5 червня інші європейські чиновники заявили, що альтернативний варіант, коли ЄС використовує міць свого семирічного бюджету в розмірі 1,2 трильйона євро як заставу для українського кредиту, що надається лише ЄС, залишається на столі переговорів.

Американський варіант передбачає, що США або група розвинених країн «Великої сімки» нададуть кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який ЄС і G7 виплачуватимуть за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів, що знаходяться в їхніх юрисдикціях. 

Троє чиновників заявили, що ідея Єврокомісії забезпечити позику, використовуючи бюджет ЄС як заставу, не отримала багато ефірного часу під час зустрічі, і що міністри фінансів наполягали на необхідності єдності «Великої сімки». Але четвертий чиновник з міністерства економіки однієї з країн ЄС наполягав на тому, що дискусії не заглиблювалися в деталі. Інший чиновник сказав, що не було висловлено жодних переваг обох планів.

Напередодні саміту лідерів G7 в Апулії (Італія) наступного тижня залишається багато юридичних питань. Головне з них – що станеться, якщо війна закінчиться і Росія поверне собі свої активи, потенційно залишивши країнам ЄС величезну частину рахунку для виплати кредиту.

На сьогоднішньому засіданні Європейський центральний банк заявив, що використання прибутку від заморожених активів – на відміну від самих активів – не становить ризику для стабільності єврозони, за словами одного з чиновників. Це важливо, оскільки раніше ЄЦБ обережно ставився до спроб використати прибутки від російських фондів для підтримки України, зазначає POLITICO.

Нагадаємо, що буде з арештованими активами РФ, вирішуватиметься в червні на саміті лідерів G7. Які варіанти розглядатимуть і скільки все ж може отримати Україна, розповідає Олена Галушка в статті «Заморожені російські активи. Чи варто сподіватися на їхню передачу Україні» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі