Угорщина гальмує ухвалення законодавства, яке дозволило б Україні отримати від ЄС до двох мільярдів євро на озброєння, завдаючи удару по планах використати прибутки від заморожених російських активів. Про це повідомляє FT.
Після тривалих дебатів країни ЄС цього місяця погодилися використати прибутки від близько 190 млрд євро заморожених російських активів, які зберігаються в бельгійському депозитарії Euroclear, на закупівлю зброї для України.
Але посол Угорщини виступив проти прискорення виплат, заблокувавши одностайну підтримку ЄС для виплати Україні, повідомили п'ять осіб, які брали участь у зустрічі послів Євросоюзу в середу, 22 травня.
"Наразі вони блокують все, що пов'язано з військовою підтримкою України", - сказав один зі співрозмовників видання, припустивши, що застереження Будапешта залишатимуться щонайменше до європейських виборів наступного місяця.
Угорщина й раніше гальмувала низку європейських рішень, пов'язаних із підтримкою України. Але Будапешт також поступався під дипломатичним тиском з боку ЄС і Вашингтона, в тому числі щодо пакету допомоги Києву на 50 млрд євро.
Для досягнення згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів, чиновники ЄС запропонували Угорщині угоду, згідно з якою її частка фондів Брюсселя не буде використана на закупівлю зброї для України.
Це переконало Будапешт не накладати вето, але він затримує виконання планів, не підтримуючи необхідне законодавство. Угорщина загалом не заперечує, однак має занепокоєння щодо автоматизації платежів. Дипломати сподіваються, що вдасться знайти спосіб розв'язати ці проблеми до запланованої на липень виплати.
Як відомо, Угорщина неодноразово намагалася підірвати зусилля Заходу з надання допомоги Україні, включаючи фінансування й постачання зброї. Орбан є затятим критиком санкцій ЄС проти РФ та, попри війну Росії проти України, підтримує тісні економічні зв'язки з Москвою.
Нещодавно угорський прем'єр заявив, що Будапешт працює над “переоцінкою” концепції свого членства в НАТО, щоб отримати можливість потенційно відмовитися від поглиблення підтримки України з боку Альянсу.