Уряд Німеччини узгодив бюджет на 2024 рік: чи скоротиться допомога Україні

Поділитися
Напружені переговори тривали близько місяця. 

Урядова коаліція у Німеччині досягла згоди щодо федерального бюджету на 2024 рік після рішення Конституційного суду країни, яке у листопаді викликало бюджетну кризу, повідомляє DW.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на прес-конференції з міністром економіки Робертом Хабеком та міністром фінансів Крістіаном Лінднером у середу, 13 грудня, заявив, що пріоритети у бюджеті розставлені по-новому.

Однак уряд країни планує дотримуватися раніше поставлених цілей, зокрема, перебудови економіки для досягнення кліматичної нейтральності, збереження соціальної держави, а також підтримки України.

"Ми повинні досягти цих цілей, маючи у розпорядженні менше коштів", - зазначив Шольц. 

Бюджет на 2024 рік буде скорочено на 17 млрд євро, зокрема, за рахунок зменшення "шкідливих для клімату" субсидій, окремих статей витрат у деяких міністерств та дотацій із федерального бюджету.

До 2027 року країна скоротить витрати на проекти із захисту клімату та трансформації економіки у напрямку кліматичної нейтральності на 45 мільярдів євро. За словами Шольца, відповідний фонд, який спочатку мав становити 160 млрд євро, залишається основним інструментом для досягнення поставлених цілей. Наступного року витрати з фонду скоротяться на 12 млрд євро.

Підтримка України

Уряд Німеччини збирається наступного року повернутися до дотримання так званого "боргового гальма", покликаного обмежити структурний дефіцит бюджету на федеральному рівні та скоротити випуск державного боргу. Однак Берлін може тимчасово відмовитися від цього правила у випадку погіршення військового або фінансового стану України.

Берлін планує продовжити допомогу Києву, яка фінансуватиметься з коштів федерального бюджету, як і планувалося раніше і підтримуватиме Україну  “стільки, скільки потрібно", сказав Шольц.

"Це 8 млрд євро на зброю для України, фінансову допомогу для стабілізації українського бюджету - безпосередньо або через ЄС, а також приблизно 6 млрд євро на підтримку українських біженців у Німеччині", - пояснив він.

Шольц додав, що Берлін буде зобов'язаний реагувати, якщо ситуація на фронті загостриться, або якщо інші партнери України скоротять допомогу Києву, або зросте загроза для Німеччини та Європи.

У такому разі до Бундестагу внесуть так звану постанову про перевищення боргових показників — Шольц вказав на 115-ту статтю конституції, яка дозволяє робити це у кризовій ситуації.

Раніше повідомлялося, що згідно з рішенням Федерального конституційного суду Німеччини від 15 листопада, уряд країни не мав права спрямовувати на інші цілі незатребувані кредити зі спецфонду, створеного у 2021 році для ліквідації наслідків пандемії коронавірусу. Внаслідок цього в бюджеті Німеччини виникла “дірка” у 60 млрд євро. Під питанням тоді опинилися й інші урядові проекти.

Крім того, затримка з ухваленням бюджету Німеччини ставила під загрозу плани Берліна подвоїти військову допомогу Києву до 8 млрд євро наступного року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі