Українцям продовжили спецроумінг в ЄС: скільки ще можна користуватися

Поділитися
Українцям продовжили спецроумінг в ЄС: скільки ще можна користуватися © European Commission
Єврокомісія повідомила, коли почне працювати постійний євророумінг між ЄС та Україною

Українці в ЄС ще рік матимуть змогу користуватися мобільним зв'язком зі своєю родиною в Україні за нижчими тарифами. Єврокомісія зазначає, що відповідним рішенням мобільних операторів сприяла ЄК, яка запропонувала укласти відповідні угоди між 22 європейськими та 7 українськими операторами. Продовження роумінгу планується на 12 місяців для дзвінків в Україну та з України.

Як зазначає ЄК, це вже п'яте рішення щодо продовження добровільної угоди між європейськими та українськими телекомунікаційними операторами. Така угода гарантує можливість залишатися на зв'язку, не дивлячись на фізичний кордон між сім'ями українців.

За даними європейського регулятора електронних комунікацій BEREC, угода була ефективною та допомагала надавати значно простіші умови спілкування українцям, що потребують притулку в європейських країнах, з їхніми рідними в Україні.

Євророумінг – наступний крок ЄС щодо зближення з Україною

Окрім тимчасового рішення, Україна та ЄС постійно працювали над синхронізацією українського та європейського законодавства для входження України до зони роумінгу ЄС. Україна вже ухвалила профільний закон для створення відповідної спільної зони роумінгу, а найближчі місяці мають бути ухвалені додаткові рішення, які синхронізують національне та загальноєвропейське законодавства. Після цього експерти Єврокомісії мають зробити відповідну оцінку зусиллям України. “За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами… Україна стане частиною зони роумінгу ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу”, – повідомляє ЄК.

Як повідомлялося раніше, Президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон №10265 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу». Зокрема, закон забезпечує приєднання України до спільної з Євросоюзом роумінгової зони. Також документ забезпечує отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі «Роумінг як вдома» (RLAH).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі