Україна і Польща планують створити військово-медичний хаб – польський генерал

Поділитися
Україна і Польща планують створити військово-медичний хаб – польський генерал © ARIS MESSINIS/AFP via Getty Images
Польща хоче допомогти українським військовим та медикам, а також перейняти досвід роботи.

Україна та Польща працюють над створенням великого військово-медичного хабу, метою якого буде обмін досвідом, а також надання практичної допомоги іноземних лікарів. Реалізація проєкту з польської сторони перебуває на етапі розгляду в Міністерстві оборони. Очікується, що протягом кількох наступних тижнів розпочнеться реалізація цього задуму.

Про це розповів директор Військово-медичного інституту у Варшаві генерал Гжегож Гелерак, пише Укрінформ.

За його словами, рішення про створення масштабного хабу у військово-медичній сфері між обома країнами прийняли під час зустрічі представників ЗС України і Польщі. Гелерак зазначив, що ця співпраця, з одного боку, базуватиметься на отриманні й аналізі інформації щодо характеру, роду і масштабів санітарних втрат, що мають місце під час війни в Україні.

«Із іншого боку, ми надамо доступ до наших знань і можливостей, які ми маємо завдяки реалізації низки дослідницьких проєктів, що стосуються, наприклад, автономних платформ евакуації поранених, методів і способів лікування різного роду поранень на полі бою, зокрема, опіків. Ми готові співпрацювати, щоб на підставі українського та польського досвіду і можливостей в перспективі найближчих 3-5 років ми разом створили великий хаб військово-медичної служби”,- підкреслив Гелерак.

Польський генерал додав, що Варшава готова надавати медичну допомогу Україні у кількох вимірах.

“По-перше, ми хочемо лікувати поранених військових, особливо у галузях медицини, які для України зараз є складними. Наприклад, щелепно-лицева хірургія. Паралельно з лікуванням ми хочемо навчати український персонал, аби він ставав автономними у цій сфері»,- наголосив польський військовий медик.

Гелерак підкреслив, що для Польщі медична сторона досвіду у контексті війни в Україні стала радикальною зміною поглядів і спонукала до серйозних змін. Зокрема, переосмислення потребує питання, на якому етапі і якого типу медичну допомогу варто надавати пораненим військовим.

“Це вже не системи, спрямовані не евакуацію поранених упродовж багатьох годин, а надання допомоги близько лінії фронту, гарантування кваліфікованої лікарської допомоги якомога швидше. Для нас це абсолютно новий досвід, зокрема, як готувати пункти медичної допомоги, беручи до уваги український досвід, що ці пункти часто є цілями атак з боку Росії”, - констатував Гелерак.

Він додав, у Варшаві усвідомлюють, що у випадку потенційної агресії Польща могла б також із цим зіткнулася, а відтак, використовуючи український досвід, країна хоче внести зміни до своєї доктрини.

Про те, як уникнути загибелі поранених, котрих можна врятувати; про злочинну діяльність і бездіяльність; про те, чому не можна замовчувати помилки держави та знакових бойових медиків, лікарів, активістів і волонтерів, які заслужено стали улюбленцями публіки, читайте в інтерв’ю редакторки відділу «Суспільство» Алли Котляр для ZN.UA «Треба лікувати краще і рятувати більше, ніж це роблять росіяни». Дуже відверта розмова з лікарем-хірургом із передової».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі