Угорський парламент продовжив надзвичайний стан, надавши прем'єр-міністру Віктору Орбану повноваження на видання указів та внесення змін до законів без парламентського обговорення до травня наступного року. Про це повідомляє Bloomberg.
Це рішення продовжує централізований курс управління в країні, який викликає занепокоєння у Європейського союзу, який призупинив фінансування Угорщини у розмірі близько 20 мільярдів євро через побоювання з приводу верховенства права.
Надзвичайні повноваження в Угорщині було запроваджено з 2016 року через міграційну кризу, потім розширено у 2020 році на тлі пандемії COVID-19 та згодом продовжено на тлі війни в Україні. Націоналістична партія Орбана, «Фідес», має достатню більшість таких рішень, що дозволяє уряду прискорювати правові зміни.
Громадянські організації, включаючи Amnesty International, вказують на те, що ці закони підривають систему стримувань та противаг щодо сфер, не пов'язаних з актуальними надзвичайними ситуаціями. У той же день парламент Угорщини вніс поправки до законодавства, заборонивши ключовим державним чиновникам обіймати посади у фондах, які керують державними університетами. Ця зміна спрямована на зняття обмежень, через які ЄС призупинив участь угорських університетів у програмі Erasmus, що торкнулося багатьох студентів та дослідників.
Раніше повідомлялося, що Угорщина хоче переглянути концепцію членства в НАТО, щоб відмовитися від поглиблення підтримки України.