До кінця головування Угорщини в ЄС не слід чекати зрушень у санкціях проти Росії - Польське Радіо

Поділитися
До кінця головування Угорщини в ЄС не слід чекати зрушень у санкціях проти Росії - Польське Радіо © EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
Оприлюднювати новий пакет санкцій зараз немає сенсу, тому  що це ще одна можливість для Угорщини торгуватися чи тиснути - євродепутат

Під час головування Угорщини у ЄС, тобто, до кінця нинішнього року, Єврокомісія не надаватиме проєктів щодо санкцій проти Росії - це не має сенсу, вони все одно будуть заблоковані.

Про це пише Польське Радіо з посиланням на свого кореспондента у Брюсселі.

Але неформальні консультації між представниками Єврокомісії та країнами-членами щодо 15-го пакету санкцій проти Росії вже почалися, хоча на папері ще нічого немає.

«Оприлюднювати проект санкцій у цьому півріччі немає сенсу, тому що це ще одна можливість для Угорщини торгуватися чи тиснути, а робота над санкціями все одно не просунеться вперед», — сказав кореспонденту один із чиновників ЄС.

Ця робота має розпочатися, коли Польща розпочне своє шестимісячне головування в січні 2025 року. адже Варшава завжди була серед яструбів, коли йдеться про посилення санкцій проти Росії.

Наразі діють санкції на агропродовольчу та промислову продукцію, експорт якої приносить дохід бюджету Росії, що дозволяє їй продовжувати війну з Україною. Зараз Комісія вже вивчає різні варіанти та їхні наслідки для додаткових мит на товари з Росії та Білорусі.

Але попередньо посли країн ЄС дійшли згоди щодо нових санкцій проти Росії. Наступного тижня обмеження, пов’язані з гібридними загрозами, ухвалять 27 міністрів (потрібна згода всіх, але якою буде реакція окремих країн, невідомо), після чого ті набудуть чинності.

 Поки що це лише законодавча база, яка в майбутньому буде наповнюватися змістом, тобто конкретним санкційним чорним списком. До нього увійдуть люди, які, на думку ЄС, діятимуть від імені Росії, щоб загрожувати стабільності та безпеці держав-членів. Це й дезінформаційна діяльність, скоординовані маніпуляції, кібератаки та вплив, наприклад, на результати виборів.

Санкції також стосуватимуться осіб, відповідальних за організацію насильницьких демонстрацій, актів насильства, залякування чи репресій щодо тих, хто критикує дії Російської Федерації. До списку також увійдуть особи, відповідальні за диверсійні дії та напади на об'єкти критичної інфраструктури, зокрема підводні. Нові обмеження також стосуватимуться інструментального поводження з мігрантами, а також розпалювання або підготовки збройних конфліктів у країнах за межами ЄС. 

А тим часом Загальний суд Європейського Союзу залишив у силі заборону на надання юридичних консультацій Росії в Співтоваристві. Бельгійські юристи вимагали зняти заборону. Загальний суд ЄС відхилив скаргу. У рішенні він зазначив, що йдеться виключно про заборону надавати юридичні консультаційні послуги російському уряду та установам і компаніям, розташованим у Росії.

Дружба прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Владіміром Путіним — це союз двох націоналістичних лідерів, які відкрито засуджують західний лібералізм і реформували політичні системи своїх країн, повідомляє доцент Польської академії наук, науковий співробітник Інституту демократії Центрально-Європейського університету Едіт Згут-Пшибильська.

Поглиблюючи економічні відносини як з Китаєм, так і з Росією, Орбан сподівається дати Угорщині більш вагоме право голосу в ухваленні глобальних рішень. А його "дружба" з Путіним підживлює постійно зростаючий клієнтелізм в уряді та фінансує його союзників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі