У Швейцарії пояснили, чому не приєднуються до групи REPO щодо заморозки активів російської еліти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Швейцарії пояснили, чому не приєднуються до групи REPO щодо заморозки активів російської еліти © Unplash
У МЗС Швейцарії вважають, що співпраці на «технічному рівні» достатньо

У Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії заявили, що не бачать необхідності у приєднанні до міжнародної робочої групи «Російські еліти, ставленики та олігархи» (REPO), яка займається пошуком та заморожуванням активів підсанкційних росіян. 

«Швейцарія, як і раніше, сповнена рішучості підтримувати плідну та конструктивну співпрацю з країнами-партнерами, керуючись спільними цінностями та цілями. Співпраця на технічному рівні відбувається безперешкодно, і тому Швейцарія не бачить необхідності в офіційному приєднанні до Робочої групи REPO в даний час», – заявили у департаменті закордонних справ у відповідь на запит ZN.UA. 

У Швейцарії вважають, що активи приватних осіб, на яких поширюються санкції проти Росії, не можуть бути конфісковані, якщо вони не мають незаконного походження. Така конфіскація суперечила б конституційній гарантії власності та принципам верховенства права.

На запитання ZN.UA, до якого механізму передачі заморожених активів Україні більше схиляється Швейцарія – американського, який передбачає  повну передачу нашій країні, чи європейського, який має на меті передати Києву відсотки за цими активами – у МЗС відповіли, що «Швейцарія продовжуватиме стежити за дискусіями на міжнародному рівні та брати участь у них, зокрема щодо можливого використання (публічних) російських державних активів і посилення правил, що застосовуються у разі порушення санкцій».

Нагадаємо, великий пакет американської допомоги Україні та іншим союзникам, який ухвалив Конгрес США та підписав президент Джо Байден, дозволяє заарештувати російські державні активи, які розташовані в США, і використовувати їх на користь України.

Уряд Швейцарії у квітні повідомив про зменшення суми заморожених російських активів – станом на 31 грудня 2023 року вартість заблокованих через санкції проти Росії активів складала 5,8 мільярда швейцарських франків (6,36 мільярда доларів США), порівняно з 7,5 мільярдами франків (8,07 млрд доларів США) активів, заморожених наприкінці 2022 року. Згідно з заявою Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який контролює санкції, частково це зумовлено зменшенням вартості російських активів, а також розблокуванням деяких із них через недотримання вимог під час накладення санкцій.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі