Сьогодні, на третій рік війни, у Німеччині проживають 1,1 мільйона українських біженців, пише Bild.
Однак працює лише кожен п’ятий українець, решта живуть на допомогу, яку отримують від уряду.
Водночас, майже в усіх галузях промисловості Німеччини не вистачає працівників. 716 тис. українських біженців – працездатного віку тобто від 15 до 65 років. Офіційну роботу мають лише 21%, тобто 113 тисяч українців, ще 36 тисяч мають підробіток.
Основною причиною того, що українці досі не працевлаштувалися, більшість опитаних виданням біженців називають мовний бар’єр: це і необхідність знати німецьку на високому рівні і черги, які існують в країні на курси німецької. Низькокваліфікована ж праця, за словами українців у Німеччині, з урахуванням усіх необхідних відрахувань, дозволяє заробити менше, ніж сума отримуваної ними допомоги.
Більшість жінок із дітьми, які залишили охоплену війною країну, отримують гроші від чоловіків, які лишилися в Україні.
Нещодавно Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини (Städte- und Gemeindebund fordert), яка є впливовим об'єднання регіонального рівня у федеративній державі, закликала до кращої інтеграції українців-біженців. Зокрема, пропонується дозволити українцям можливість розпочати трудові відносини з роботодавцем без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів.