У Німеччині просять "сотні мільйонів євро" на поставку зброї і запчастин в Україну

Поділитися
У Німеччині просять © EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
Зокрема терміново потрібні гроші на запчастини для уже наданої техніки, аби її можна було використовувати на полі бою.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив сподівання, що уряд надасть додаткове фінансування для постачання зброї і запчастин Україні. Сума може скласти близько пів мільярда євро.

Про це повідомляє німецьке видання Spiegel.

За словами Пісторіуса, поточні переговори про збільшення бюджету на військову підтримку України на 2024 рік у розмірі 7,5 мільярда євро є "перспективними" і можуть завершитися до кінця тижня. Міністр зазначив, що в результаті переговорів очікується суттєве збільшення фінансування, яке може скласти "сотні мільйонів євро".

Пісторіус ще з часів саміту НАТО в липні попереджав, що значна частина коштів, передбачених у бюджеті на допомогу Україні, вже використана або зарезервована на поточні потреби. Саме тому він неодноразово закликав уряд збільшити фінансування для забезпечення подальшої військової підтримки.

Міністр не став розголошувати точну суму, яку уряд Німеччини готовий виділити. Проте за даними Spiegel, відомство сподівається отримати трохи менше півмільярда євро. Ці кошти хочуть спрямувати на закупівлю терміново необхідних запасних частин для зброї, вже поставленої Україні, без яких вона не може використовуватися на фронті.

Пісторіус також представив в уряді план додаткових витрат на суму до чотирьох мільярдів євро на цей рік. Кошти передбачається використати для закупівлі боєприпасів, необхідних запасних частин, а також танків Leopard 1A5 для України. Однак міністр фінансів Крістіан Лінднер закликав до обережного підходу в питанні виділення нових траншів.

"Навіть часткове збільшення фінансування буде важливим для України, навіть якщо воно буде значно меншим за чотири мільярди євро, які насправді потрібні. оскільки в Києві існують побоювання, що через складну фінансову ситуацію Німеччина може вичерпати свої можливості підтримки у сфері озброєнь. Як один із ключових союзників України, Німеччина залишається другим за величиною донором після США, і будь-яке зменшення фінансової допомоги може спричинити подібні кроки з боку інших партнерів", – підсумували у Spiegel.

Нагадаємо, агентство Bloomberg писало, що хоча Німеччина переживає серйозні економічні труднощі, вона залишається достатньо багатою, щоб підтримувати фінансування України та збільшувати витрати на оборонне виробництво.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі