Декілька депутатів Європарламенту закликали провести розслідування щодо підкупу Росією європейських політиків, повідомляє DW.
Зокрема, голова фракції "Оновлюючи Європу" Валері Айє написала листа до голови Європарламенту із закликом негайно провести щодо цього внутрішнє розслідування.
За словами Айє, якщо чинні євродепутати або кандидати на виборах брали гроші від уряду РФ або його маріонеток, таких політиків необхідно викрити та вжити проти них заходів.
Фракція також закликала провести щодо цього парламентські дебати.
Співголова групи "Зелених" Террі Райнтке назвала кампанію РФ "атакою на саму суть демократії”, за допомогою якої глава Кремля Владімір Путін намагається уникнути відповідальності за війну проти України.
Нещодавно влада Чехії заявила про викриття мережі впливу, яка фінансувалася з Росії та займалася поширенням пропаганди РФ у Європі, а також підкупом європейських політиків.
За даними ЗМІ, частиною схеми був сайт новин Voice of Europe, а в центрі мережі — колишній лідер забороненої проросійської партії “ОПЗЖ” та кум російського диктатора Путіна Віктор Медведчук. Чехія запровадила санкції проти Медведчука, Voice of Europe та пропагандиста Артема Марчевського.
Voice of Europe регулярно публікував заклики євродепутатів припинити допомогу Україні. Деякі автори таких закликів отримували за це гроші, в окремих випадках суми порівняні з видатками на передвиборчу агітацію. У червні відбудуться вибори Європарламенту. Як пишуть ЗМІ, йдеться про політиків із Німеччини, Бельгії, Франції, Угорщини, Нідерландів та Польщі. На сайті, серед іншого, публікувалися інтерв'ю членів правопопулістської “Альтернативи для Німеччини” Максиміліана Кра та Петра Бистрона.
Прем'єр Бельгії Александер Де Кроо також сказав, що РФ зверталася до євродепутатів та платила їм за просування своєї пропаганди.
Раніше повідомлялося, що Служба державної безпеки Латвії розпочала кримінальний процес проти депутатки Європарламенту Тетяни Жданок, яку підозрюють у співпраці зі спецслужбами РФ.
Як пише FT, російські спецслужби — ГРУ, ФСБ та СЗР перегрупувалися й перебудували свою шпигунську роботу. Пріоритети залишилися тими самими, що й до війни проти України — викрасти західні секрети, внести розкол до лав НАТО і підірвати підтримку України. Однак методи стали більш винахідливими.
Однією з найзначніших змін у діяльності Кремля, схоже, стало більш активне використання "проксі-суб'єктів”, зокрема іноземних громадян зі сфери політики, бізнесу та організованої злочинності.