В Польщі є зацікавлені у блокуванні кордону з Україною та руйнуванні дружніх відносин між державами. Однак їх невелика кількість. Більшість тих, хто вийшов на протести, вірять, що їх доходи впали через дешеві українські продукти. Про це розказав польський журналіст Томек Вальчак в інтерв’ю виданню Уніан.
«Звичайно, є люди, яким чи то справді заплатили, чи то вони стали жертвами російської пропаганди. Їх дуже мало, але провокатори є. І є політики, які жодного впливу на політичне життя Польщі не мають, підтримки виборців у них немає, але вони з'являються на кордоні, щоб розпалити конфлікт», - зазначив він.
Він зазначив, що є вплив російської пропаганди, але він незначний. Головне – страх перед ціновою конкуренцію. Він також зазначив, що, відповідно до статистичних даних, обсяги української продукції не такі істотні, але польські фермери все одно занепокоєні.
«Я розумію, про що ви питаєте, але це не факт. Більшість цих людей справді вірить, що конкуренція з боку українських продуктів впливає на їхні доходи. У квітні минулого року заборонили постачання українського зерна до Польщі. Його потік сильно зменшився, і воно не повинно залишатися в нас, але... але частина залишається. Є підприємці, які користуються ситуацією. При цьому, кількість зерна, яке в'їжджає до Польщі, не настільки велика, щоб викликати падіння цін. Протестувальники цього не скажуть, але статистичні дані говорять самі за себе», - сказав він.
Він також звернув увагу на те, що після війни, коли Україна приєднається до ЄС, ця проблема також буде гострою.
«Водночас, є реальна проблема конкуренції між польськими та українськими виробниками продуктів. Війна закінчиться, Україна приєднається до ЄС, але це питання залишиться на довгі роки. У ЄС багато законів, яких потрібно дотримуватися, все набагато суворіше, ніж в Україні. Зараз ваші продукти дешевші, тому є обурення», - додав він.
Як пише ZN.UA, ще трішки і «польським фермером» тут лякатимуть дітей, але польські фермери не унікальні, це лише голос у хорі. Причому співає цей хор не для нас. Але ми подали заявку на участь і маємо вже розучувати свою партію, бо наш голос — гучний, і багатьом це вже не подобається. Про це читайте у статті редакторки економіки Юлії Самаєвої - "Розблокування кордону сьогодні, не вирішить наших проблем завтра. Чому нас вчать польські фермери".