У ЄС знайшли ще один спосіб збільшити виробництво зброї

Поділитися
У ЄС знайшли ще один спосіб збільшити виробництво зброї © EPA-EFE/JULIEN WARNAND
Країнам, які збільшать оборонні замовлення, можуть розширити можливості брати у борг

У Європейському Союзі назвали ще один спосіб, яким можна стимулювати збільшення власного виробництва зброї та боєприпасів. Країнам, які інвестують у транскордонні оборонні проекти ЄС, має бути надано більше часу для скорочення державного боргу відповідно до фіскальних правил ЄС, заявила 30 листопада глава Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн заявила на щорічній конференції Європейського оборонного агентства, що якби таке правило було запроваджено в борговому і фіскальному законодавстві ЄС, це могло б суттєво змінити оборонну і промислову політику ЄС, повідомляє Reuters.

Фіскальні правила Союзу, які обмежують державні запозичення, обговорюються міністрами фінансів у Раді ЄС. Після того, як вони досягнуть домовленості, їм потрібно буде отримати схвалення Європейського парламенту.

«У Раді зараз існує широка підтримка того, щоб розглядати збільшення оборонних витрат як важливий фактор при оцінці того, чи має держава-член ЄС надмірний дефіцит... Це може бути особливо актуальним для інвестицій у визначені критичні прогалини в силах і засобах», – сказала фон дер Ляєн.

Інвестиції мають бути спільними між європейськими країнами, і «це створить особливий стимул для транскордонних проектів в Європі», сказала президентка Єврокомісії.

«Якщо це буде прийнятно, співзаконодавці можуть розглянути ці пропозиції під час доопрацювання поточних пропозицій. Це може змінити правила гри для оборони ЄС і його оборонно-промислової політики в ці виняткові часи», – сказала фон дер Ляєн.

Нагадаємо, навесні 2023 року у Брюсселі оголосили про план надати Україні мільйон артилерійських боєприпасів до кінця березня 2024 року. Нещодавно міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що ЄС не зможе вчасно виконати обіцянку. Пізніше  головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що європейські виробники боєприпасів могли б переорієнтувати експорт для того, щоб продукція йшла до України, а не третім країнам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі