У ЄС виділили 1,23 млрд євро на підтримку психічного здоров'я – після пандемії та війни в Україні

Поділитися
У Європі називають збільшення проблем із психічним здоров’ям «тихою епідемією»

Європейська комісія заявила сьомого червня, що виділить 1,23 мільярда євро на ініціативи з охорони психічного здоров'я в 27 країнах-членах Європейського Союзу і зробить психічне здоров'я одним із стовпів політики охорони здоров'я, передає Reuters.

«Сьогоднішній день знаменує собою новий початок для комплексного, орієнтованого на профілактику і багатостороннього підходу до психічного здоров'я на рівні ЄС. Ми повинні подолати стереотипи та дискримінацію, щоб ті, хто цього потребує, могли звернутися до нас і отримати необхідну підтримку. Це нормально – бути не в порядку, і наш обов'язок – забезпечити, щоб кожен, хто просить про допомогу, мав до неї доступ», – заявила комісар ЄС з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес. 

Комісія заявила, що проблеми з психічним здоров'ям вплинули на близько 84 мільйонів людей ще до пандемії COVID-19 і це коштувало економіці ЄС близько 600 мільярдів євро на рік, або 4% ВВП. Ситуація з психічним здоров’ям погіршилася після пандемії, через війну в Україні, занепокоєння щодо зміни клімату та зростання вартості життя через стрімку інфляцію.

На прес-конференції віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас назвав це «тихою епідемією» і сказав, що тема психічного здоров'я є останнім шматочком у «пазлі» охорони здоров'я Європейського Союзу .

У ЄС зосередяться на адекватній та ефективній профілактиці, доступі до високоякісної та доступної психіатричної допомоги та лікування, а також на реінтеграції в суспільство після одужання.

Серед ініціатив ЄС:

  • посилення захисту дітей, у тому числі від впливу соціальних мереж;
  • проведення кампаній з охорони психічного здоров'я на робочому місці; 
  • запуск ініціативи з європейської профілактики депресії та самогубств; 
  • створення Європейського кодексу психічного здоров'я; 
  • надання цільової підтримки людям похилого віку, мігрантам та біженцям.

Раніше завідувачка сектору з охорони психічного здоров’я департаменту медичних послуг МОЗ України Яна Українська розповіла про чотири симптоми, які можуть свідчити, що вам потрібна допомога психолога.

Читайте також поради військового психолога Олени Нагорної про те «Як не збожеволіти, очікуючи звісток від полонених або зниклих безвісти рідних» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі