У яких країнах Європи вважають, що Україна стане членом ЄС впродовж найближчих п’яти років

Інфографіка
Поділитися
Найбільші симпатики «швидкого вступу» – Португалія, Іспанія та Естонія

Громадськість у низці країн Європи, ще до того як почалися переговори про вступ України до ЄС, вважала, що нашій країні до статусу членства може знадобитися не десять, а п’ять років. Проте залишаються країни, в яких переважає скептицизм щодо «швидкого вступу».

«Європейці не очікують, що вступ України до ЄС буде швидким. Це може відображати той факт, що вони очікують, що членство стане частиною можливого мирного врегулювання [російсько-української війни]», – зазначається у звіті ECFR.

Скептицизм щодо швидкого українського шляху найбільший у таких країнах, як Німеччина, Болгарія та Чехія: у всіх трьох країнах близько половини респондентів вважають, що Україна може вступити до ЄС більше ніж через п’ять років або ніколи. Водночас близько половини громадян України вважають, що це відбудеться протягом наступних п’яти років, а 29% кажуть, що це займе більше часу або взагалі не відбудеться.

Серед найбільших симпатиків «швидкого вступу» до ЄС, окрім України:

  1. Португалія (50% опитаних);
  2. Іспанія (46%);
  3. Естонія (46%);
  4. Швеція (43%);
  5. Велика Британія (42%).

Звіт ECFR ґрунтується на опитуванні громадської думки дорослого населення (віком 18 років і старше), проведеному в травні 2024 року в 15 країнах Європи. Загальна кількість респондентів склала 19 566 осіб.

Опитування проводилося онлайн компаніями Datapraxis та YouGov у Чехії (9-16 травня, 1 071 респондент), Франції (9–20 травня, 1 502), Німеччині (9–17 травня, 2 026), Великобританії (9–13 травня, 2 082), Греції (1–16 травня, 1 093), Італії (9–17 травня, 1 036), Польщі (9–23 травня, 1 550), Португалії (9–20 травня, 1 070), Нідерландах (9–15 травня, 1 014), Іспанії (9–17 травня, 1 508), Швеції (9–23 травня, 1 026) та Швейцарії (2–15 травня, 1 079). Опитування проводилося онлайн компаніями Datapraxis та Alpha Research у Болгарії (9–23 травня, 1 000 респондентів) та онлайн компаніями Datapraxis та Norstat в Естонії (6–21 травня, 1 009 респондентів). У всіх цих країнах вибірка була національно репрезентативною за основними демографічними показниками та попередніми голосуваннями.

В Україні опитування проводилося компаніями Datapraxis та Rating Group (7-12 травня, 1500 респондентів) методом телефонних інтерв'ю з респондентами, відібраними за допомогою випадково згенерованих телефонних номерів. Потім дані були скориговані на основні демографічні показники.  

Нагадаємо, центральною подією «українського тижня» у ЄС став початок переговорів про вступ України до Союзу. Про основні ризики, які на нас чекають, якщо ми поспішатимемо і не готуватимемось, як слід, розповідає редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у статті «Україна—ЄС. Шлях від «пісень і танців» до «вугілля і сталі» буде довгим».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі