Скільки українців готові погодитися на вступ до НАТО, але втратити при цьому окуповану РФ територію – ECPR

Інфографіка
Поділитися
Скільки українців готові погодитися на вступ до НАТО, але втратити при цьому окуповану РФ територію – ECPR © Генеральний штаб ЗСУ
Українці, схоже, вважають право вибору своєї геополітичної орієнтації важливішим за територіальну цілісність, роблять висновок аналітики

Дослідження, проведене аналітичним центром ECFR (Європейська рада з міжнародних відносин) показує, що більшість українців не готові погодитись ані на вступ до НАТО за умови втрати окупованих територій, ані пристати на російські вимоги щодо нейтральності та демілітаризації зі збереженням окупованих Росією територій у складі України. 

«На прохання вибрати між вступом до НАТО та відмовою від окупованих територій семеро з десяти українців відповіли, що не підтримають пропозицію вступу до НАТО завтра в обмін на згоду відмовитися від окупованої території. Лише двоє з десяти підтримують цю пропозицію», – йдеться у звіті ECFR.

«Українці, схоже, вважають право вибору своєї геополітичної орієнтації навіть важливішим за територіальну цілісність», – прокоментували аналітики результати опитування. 

45% опитаних українців кажуть, що погодилися б з тим, що Україна втратить частину своєї нині окупованої території, але залишиться суверенною, маючи власну армію та свободу вибору союзників, таких як ЄС і НАТО. 26% кажуть, що вони хотіли б, щоб Україна повернула окуповані території, але прийняла демілітаризацію та нейтралітет (дві з цілей так званої «спецоперації», заявлені російськими диктатором Владіміром Путіним), що означало б не приєднання до ЄС та НАТО.

«Це натякає на дві радикально різні (і потенційно суперечливі) ідеї щодо суверенітету в Україні: суверенітет як територіальну цілісність і суверенітет як свободу вибору альянсів. Якщо українці були б змушені зробити такий вибір у рамках майбутнього «мирного плану» [Дональда] Трампа, опитування показує, що майже вдвічі більше віддали б перевагу геополітичній свободі, а не територіальній цілісності», – наводять свою думку аналітики ECFR.

Звіт ECFR ґрунтується на опитуванні громадської думки дорослого населення (віком 18 років і старше), проведеному в травні 2024 року в 15 країнах Європи. В Україні опитування проводилося компаніями Datapraxis та Rating Group (7-12 травня, 1500 респондентів) методом телефонних інтерв'ю з респондентами, відібраними за допомогою випадково згенерованих телефонних номерів. Потім дані були скориговані на основні демографічні показники.  

Нагадаємо, жителі країн ЄС налаштовані більш скептично щодо перемоги України у війні з Росією, ніж українці. Приблизно від третини до половини респондентів вважають, що війна закінчиться врегулюванням шляхом переговорів, а до 31% (Греція) вважають перемогу РФ найбільш вірогідною. Серед опитаних країн ЄС лише в Естонії переважає думка про перемогу України (38%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі