У Франції підпалили ратушу Бордо, куди має приїхати король Британії

Відео
Поділитися
Країна вже 9-й день охоплена масовими протестами проти реформи, що підвищує вік виходу на пенсію з 62 до 64 років.  

Під час протестів у Франції проти планів підвищити пенсійний вік підпалили ратушу (міськраду) Бордо. Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, на вулиці Франції в четвер вийшли понад мільйон людей, з них 119 000 у Парижі, пише BBC.

Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів у столиці, по всій країні було заарештовано 80 осіб.
Демонстрації спровоковані законодавчим підвищенням пенсійного віку на два роки до 64 років.
 
Пожежа охопила вхідні двері ратуші в південно-західному місті Бордо, куди на початку наступного тижня з візитом має навідатись короть Карл III. Невідомо, хто винен у пожежі.

  У Парижі загалом мирні демонстрації час від часу відбувалися зіткнення поліції з бунтівниками в масках, які розбивали вітрини магазинів, зносили вуличні меблі та нападали на ресторани, повідомляє  Reuters.

 

Одного поліцейського, який втратив свідомість, колеги витягли в безпечне місце. Поліція застосувала сльозогінний газ і була закидана предметами та вогнемальними сумішами, повідомляє агентство новин AP, у столиці заарештовано 33 людини.


«Я виступаю проти цієї реформи і я дійсно виступаю проти того факту, що демократія більше нічого не означає», — сказав Reuters демонстрант. «Нас не чують, тому ми даємо про себе знати". "Саме протестуючи, ми зможемо зробити так, щоб нас почули, тому що всі інші способи... не дозволили нам скасувати цю реформу», — сказав інший агентству AFP.

Протести також порушили рух потягів, роботу нафтопереробних заводів, а вчителі та працівники паризького аеропорту імені Шарля де Голля залишили роботу.


 
У місті Руан на півночі країни побачили молоду жінку, яка лежала на землі після серйозної травми руки. Свідки розповіли, що вона втратила великий палець після того, як у неї влучила  гумова куля, випущена поліцією для розгону демонстрантів.

Були й інші сутички в західних містах Нант, Ренн і Лор'ян.

«Вулиця має легітимність у Франції», — сказав протестувальник у Нанті. «Якщо пан Макрон не може згадати цю історичну реальність, я не знаю, що він тут робить».

Профспілки та ліві політичні сили визнали цей день успішним, але питання, як розвиватиметься  ситуація далі, залишається відкритим. Уряд розраховує на певну втрату імпульсу. Він також сподівається, що спалахи насильства на вулицях відвернуть людей від протестів. 

З січня минуло дев'ять днів протестів, і французькі профспілки закликали провести десятий наступного вівторка. Це призведе до подальших страйків і збігається з останнім повним днем ​​державного візиту короля Карла III до країни, до якого входить Бордо.

Паризькі двірники, які почали страйк проти пенсійної реформи 6 березня, продовжили його до наступного понеділка.

Заворушення виникли після рішення уряду реалізувати закон про підвищення пенсійного віку через нижню палату парламенту, де немає абсолютної більшості, без голосування. Президент Франції Еммануель Макрон захистив цей крок, заявивши, що реформа "є необхідністю". 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі