Сміттєва блокада Парижа і транспортний колапс: протести проти реформи Макрона сколихнули столицю

Відео
Поділитися
Сміттєва блокада Парижа і транспортний колапс: протести проти реформи Макрона сколихнули столицю © BFM
Президент Франції застосував суперечливі повноваження виконавчої влади, щоб підвищити пенсійний вік без голосування в парламенті.

У четвер у Франції тривають страйки проти пенсійної реформи, напередодні почалися численні акції блокування. Пошкоджено автомобільне, залізничне та повітряне сполучення. Вивіз сміття з міст все ще перерваний, особливо в Парижі. Рух протесту також охопив декілька французьких університетів, заблокованих студентами, ситуацію в охопленій протестами країні окреслює France 24. 

Кілька акцій проти пенсійної реформи, під час яких демонстранти блокують нафтосховища, порти, дороги, авіатранспорт, газовий сектор і університети, почалися в середу по всій Франції. Дехто продовжує 9-й день міжпрофесійної мобілізації проти пенсійної реформи, пише AFP.

Блокування заводів

Зараз у Франції працює лише один із чотирьох нафтопереробних заводів TotalEnergies. Інші працюють наполовину – з мінімальними витратами. Проте поставки палива по країні подекуди залишаються цілком заблокованими.

Наприклад у порту Лор'ян (Морбіан) два входи, що ведуть до нафтобази, вранці були заблоковані сотнею демонстрантів, яких розігнала поліція.

Париж потонув у смітті

Страйк паризьких двірників, який розпочався 6 березня проти пенсійної реформи, продовжено до понеділка, повідомили представники профспілки CGT (General Confederation of Labour - національний профспілковий центр), які блокують доступ до сміттєспалювального заводу в Іврі-сюр-Сен. У середу, згідно з даними мерії Парижа, 9500 тонн сміття було розкидано на тротуарах.

Блокування портів

Порти Марсель-Фос і Брест були повністю заблоковані в рамках денної акції «мертві порти» на заклик профспілок. Крім того, в районі порту Булонь-сюр-Мер (Па-де-Кале) демонстранти вранці провели більш радикальну акцію, запаливши багаття на під'їздних шляхах, що ведуть до порту.

Дороги

Підпалення піддонів і шин, запалене демонстрантами, призвело до закриття на понад вісім годин автомагістралі A55 у напрямку Фос-Марсель, що спричинило великі затори. У Савойї сотня демонстрантів провела дві операції з безкоштовного проїзду на платних дорогах Шамбері-Норд (без Ліон-Шамбері) та Сент-Елен-сюр-Ізер.  У Сен-Назері близько сотні демонстрантів блокували міст Сен-Назер з 6:00 до 14:30.

Блокування залізничних шляхів 

Залізничний рух було перервано в середу на кількох станціях на півдні Франції після виходу демонстрантів прямо на колії. Як у Тулузі, Монпельє чи Німі. Згідно з кількома профспілковими джерелами, відсоток декларацій про наміри приєднатись до протесту, що стосується працівників, зобов’язаних попередити про таке за 48 годин досягає 35%.

Перебої з рухом у паризькому метро 

Рух паризького метро та RER у четвер буде "з великими перебоями" через частково закриті лінії та станції, на яких потяги не зупинятимуться. Лише автоматизовані лінії (1 і 14) працюватимуть у звичайному режимі, а 4 – майже у звичайному режимі, тоді як інші працюватимуть у змінний час протягом дня.  Найбільше постраждала лінія RER E, курсує лише один потяг із п’яти запланованих. 

У п'ятницю рух транспорту в Іль-де-Франс має залишатися "порушеним", повідомляє SNCF.

"Перекрити вентилі в Дюнкерку"

Газові оператори терміналу в Дюнкерку, що на березі Ла-Маншу, вирішили закрити вентилі в четвер і зменшити потік до технічного мінімуму на 24 години перед загальними зборами в п’ятницю вранці.

Робітники на газових сховищах, таких як Гурне-сюр-Аронд (Уаз), підіймають ідею «осушити мережу», акція наразі виключена, оскільки повернення до роботи займає місяці.

Нагадаємо, вчора президент Макрон звернувся до тисяч протестувальників і учасників страйків у великих містах Франції: «Мені не подобається це робити, реформа необхідна» після того, як президент Франції використав суперечливі повноваження виконавчої влади, щоб підвищити пенсійний вік до 64 років без голосування в парламенті. 

Протести в університетах 

Кілька університетів заблоковані студентами. На сайті Університету Ліону керівництво оголосило, що в день протесту не проводитимуть жодних заходів.

У Сент-Етьєні в середу продовжили блокування університету, яке почалося в понеділок на заклик студентської профспілки OSE (Студентська солідарна організація). Шістдесят студентів, які страйкують, блокують доступ до чотирьох сайтів. Заблоковано сайт університету в Рубе (Північ), а також сайт Sciences Po Lille.

У середу ввечері в Тулузі тисяча студентів зібралися вперше на загальних зборах і проголосували за блокування трьох університетів у місті.

Повітряний транспорт і скасування рейсів

В аеропорту Бордо-Мериньяк "несподіваний" страйк авіадиспетчера спричинив скасування близько тридцяти рейсів і "деякі затримки" в середу, повідомила речниця аеропорту.

У Франції в четвер Генеральний директорат цивільної авіації (DGAC) просить авіакомпанії скасувати 30% своїх рейсів в Париж-Орлі та 20% в інших аеропортах.

Платформи Марсель-Прованс, Тулуза-Бланьяк і Ліон-Сент-Екзюпері постраждали від скасування кожного п'ятого рейсу під час відправлення або прибуття. Ці інструкції, здається, відображають більшу мобілізацію диспетчерів повітряного руху, ніж та, що спостерігалася останніми днями.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі