Сміттєва блокада Парижа і транспортний колапс: протести проти реформи Макрона сколихнули столицю

У четвер у Франції тривають страйки проти пенсійної реформи, напередодні почалися численні акції блокування. Пошкоджено автомобільне, залізничне та повітряне сполучення. Вивіз сміття з міст все ще перерваний, особливо в Парижі. Рух протесту також охопив декілька французьких університетів, заблокованих студентами, ситуацію в охопленій протестами країні окреслює France 24.
Кілька акцій проти пенсійної реформи, під час яких демонстранти блокують нафтосховища, порти, дороги, авіатранспорт, газовий сектор і університети, почалися в середу по всій Франції. Дехто продовжує 9-й день міжпрофесійної мобілізації проти пенсійної реформи, пише AFP.

Блокування заводів
Зараз у Франції працює лише один із чотирьох нафтопереробних заводів TotalEnergies. Інші працюють наполовину – з мінімальними витратами. Проте поставки палива по країні подекуди залишаються цілком заблокованими.
Наприклад у порту Лор'ян (Морбіан) два входи, що ведуть до нафтобази, вранці були заблоковані сотнею демонстрантів, яких розігнала поліція.
Париж потонув у смітті
Страйк паризьких двірників, який розпочався 6 березня проти пенсійної реформи, продовжено до понеділка, повідомили представники профспілки CGT (General Confederation of Labour - національний профспілковий центр), які блокують доступ до сміттєспалювального заводу в Іврі-сюр-Сен. У середу, згідно з даними мерії Парижа, 9500 тонн сміття було розкидано на тротуарах.

Блокування портів
Порти Марсель-Фос і Брест були повністю заблоковані в рамках денної акції «мертві порти» на заклик профспілок. Крім того, в районі порту Булонь-сюр-Мер (Па-де-Кале) демонстранти вранці провели більш радикальну акцію, запаливши багаття на під'їздних шляхах, що ведуть до порту.
Дороги
Підпалення піддонів і шин, запалене демонстрантами, призвело до закриття на понад вісім годин автомагістралі A55 у напрямку Фос-Марсель, що спричинило великі затори. У Савойї сотня демонстрантів провела дві операції з безкоштовного проїзду на платних дорогах Шамбері-Норд (без Ліон-Шамбері) та Сент-Елен-сюр-Ізер. У Сен-Назері близько сотні демонстрантів блокували міст Сен-Назер з 6:00 до 14:30.

Блокування залізничних шляхів
Залізничний рух було перервано в середу на кількох станціях на півдні Франції після виходу демонстрантів прямо на колії. Як у Тулузі, Монпельє чи Німі. Згідно з кількома профспілковими джерелами, відсоток декларацій про наміри приєднатись до протесту, що стосується працівників, зобов’язаних попередити про таке за 48 годин досягає 35%.
Перебої з рухом у паризькому метро
Рух паризького метро та RER у четвер буде "з великими перебоями" через частково закриті лінії та станції, на яких потяги не зупинятимуться. Лише автоматизовані лінії (1 і 14) працюватимуть у звичайному режимі, а 4 – майже у звичайному режимі, тоді як інші працюватимуть у змінний час протягом дня. Найбільше постраждала лінія RER E, курсує лише один потяг із п’яти запланованих.
У п'ятницю рух транспорту в Іль-де-Франс має залишатися "порушеним", повідомляє SNCF.
"Перекрити вентилі в Дюнкерку"
Газові оператори терміналу в Дюнкерку, що на березі Ла-Маншу, вирішили закрити вентилі в четвер і зменшити потік до технічного мінімуму на 24 години перед загальними зборами в п’ятницю вранці.
Робітники на газових сховищах, таких як Гурне-сюр-Аронд (Уаз), підіймають ідею «осушити мережу», акція наразі виключена, оскільки повернення до роботи займає місяці.
Нагадаємо, вчора президент Макрон звернувся до тисяч протестувальників і учасників страйків у великих містах Франції: «Мені не подобається це робити, реформа необхідна» після того, як президент Франції використав суперечливі повноваження виконавчої влади, щоб підвищити пенсійний вік до 64 років без голосування в парламенті.

Протести в університетах
Кілька університетів заблоковані студентами. На сайті Університету Ліону керівництво оголосило, що в день протесту не проводитимуть жодних заходів.
У Сент-Етьєні в середу продовжили блокування університету, яке почалося в понеділок на заклик студентської профспілки OSE (Студентська солідарна організація). Шістдесят студентів, які страйкують, блокують доступ до чотирьох сайтів. Заблоковано сайт університету в Рубе (Північ), а також сайт Sciences Po Lille.
У середу ввечері в Тулузі тисяча студентів зібралися вперше на загальних зборах і проголосували за блокування трьох університетів у місті.
Повітряний транспорт і скасування рейсів
В аеропорту Бордо-Мериньяк "несподіваний" страйк авіадиспетчера спричинив скасування близько тридцяти рейсів і "деякі затримки" в середу, повідомила речниця аеропорту.
У Франції в четвер Генеральний директорат цивільної авіації (DGAC) просить авіакомпанії скасувати 30% своїх рейсів в Париж-Орлі та 20% в інших аеропортах.
Платформи Марсель-Прованс, Тулуза-Бланьяк і Ліон-Сент-Екзюпері постраждали від скасування кожного п'ятого рейсу під час відправлення або прибуття. Ці інструкції, здається, відображають більшу мобілізацію диспетчерів повітряного руху, ніж та, що спостерігалася останніми днями.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
