У черзі на кордоні зі Словаччиною помер український водій

Поділитися
У черзі на кордоні зі Словаччиною помер український водій © Getty Images
Це вже щонайменше четвертий подібний випадок.

У Словаччині помер 35-річний український водій вантажівки, котрий стояв у черзі для перетину кордону в Україну. У чоловіка залишилася родина.

Сталося це 27 лютого, розповів в етері «Ми-Україна» віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін.

За його словами, водій, які стоять у чергах через мітинги польських фермерів, намагаються об'їхати заблоковані пункти пропуску через Словаччину та Угорщину.

«Важко сказати, чи напряму це повʼязано з чергами, страйкарів поряд не було. Він стояв за 100 кілометрів від кордону. Невідомо, скільки йому ще було їхати. Причину смерті з’ясовуватимуть експерти», − зазначив Балін.

Цей випадок став уже щонайменше четвертим подібним від початку страйку на кордоні з Україною. 12 листопада 2023 року в польському Хелмі, що приблизно за двадцять кілометрів від кордону з Україною, на автостоянці виявили мертвого українського водія вантажівки, який чекав на перетин кордону в Дорогуську. Вже 23 листопада на території Польщі, неподалік пункту пропуску «Корчова-Краківець», помер ще один український водій. А 16 грудня на цьому ж пункті пропуску водія забрала «швидка», але він помер по дорозі у лікарню.

Нагадаємо, на початку лютого фермери розпочали нову серію протестів по всій Польщі, які включали майже повну блокаду всіх українських прикордонних переходів, а також перебої в роботі портів і на дорогах по всій країні.

Також 27 лютого польська поліція затримала українського журналіста Михайла Ткача разом із оператором, які знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю.

А напередодні  невідомі пошкодили та відкрили три зерновози на залізничній станції Дорогуськ у Польщі та висипали український ріпак, який перевозили до Німеччини.

Закручуючись у тугу спіраль, напружені відносини між Україною і Польщею наближаються до катастрофи. Взаємні образи і претензії множаться з обох боків, а зважених і мудрих кроків для заліковування тріщини у стосунках не видно ані з боку Варшави, ані з боку Києва. Чому, звісно, невимовно радіє Москва. Як же так сталося, що за два роки ми дійшли від безпрецедентної солідарності поляків з українцями до недовіри такого рівня, що робить можливою блокаду кордону під час війни? Своє бачення причин нинішньої кризи у відносинах Києва і Варшави представляє політолог-міжнародник Олександр Шевченко в статті «Польсько-українська катастрофа. Що далі?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі