У Болгарії обіцяють розблокувати передачу Україні 100 БТР-60 — що це за техніка

Поділитися
У Болгарії обіцяють розблокувати передачу Україні 100 БТР-60 — що це за техніка © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Вони були вироблені понад 40 років тому.

Прем'єр-міністр Болгарії Микола Денков упевнений, що більшість у парламенті відхилить вето, накладене президентом Руменом Радєвим на угоду про постачання Україні 100 одиниць бронетехніки. Про це повідомляє Novinite.

"Це вето буде подолано, тому я не бачу, що тут можна коментувати", - сказав Денков.

Голова парламентської групи "Рух за права та свободи" Делян Пєєвський наголосив, що парламент Болгарії, ймовірно, відхилить вето президента цього тижня.

"Рішення президента Румена Радєва накласти вето на постачання бронетехніки в Україну можна описати одним словом - ганьба", - додав Пєєвський.

Як відомо, у серпні уряд Болгарії схвалив проект Угоди між Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони України про безоплатне надання броньованої транспортної техніки, якою стануть радянські БТР-60.

Учора стало відомо, що президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на рішення уряду щодо безкоштовного надання Україні бронетехніки.

БТР-60 (БТР-60П) - радянський колінсий бронетранспортер (БТР). Був розроблений у 1950-х роках як заміна бронетранспортера БТР-152. Бронетранспортер був прийнятий на озброєння у 1959 році.

БТР-60П розроблений ще в 1956—1959 роках для оснащення мотострілкових формувань та заміни в них БТР-152, від якого він відрізнявся значно покращеною прохідністю, що дозволяла йому йти за танками на полі бою, і здатністю плавати.

БТР-60П став першим у серії радянських чотириосних бронетранспортерів, розвиток та виробництво якого триває досі у багатьох країнах. БТР-60 вироблявся серійно, неодноразово модернізуючись, з 1960 по 1976 на Горьківському автомобільному заводі (ГАЗ), потім на Курганському заводі колісних тягачів (КЗКТ) до 1987 року.

Усього було випущено, за різними даними, від 10 000 до 25 000 машин. Також провадився за ліцензією в Румунії, під позначенням TAB-71. Має болгарську, турецьку, індійську та інші модифікації.

БТР-60 був основним бронетранспортером радянських мотострілкових частин у 1960-ті роки, у 1970-і — 1980-ті був в основному витіснений БТР-70 і БТР-80. Застосовувався радянськими військами у низці збройних конфліктів, зокрема у Афганській війні.

Він поставлявся як СРСР, так і Румунією в десятки інших держав, застосовувався в багатьох регіональних конфліктах і, незважаючи на поступову заміну сучаснішою технікою, на 2007 рік все ще перебував на озброєнні приблизно 47 держав світу.

Серійне виробництво БТР-60 почалося в 1960 році на автомобільному заводі Горького, який і згодом залишався єдиним виробником цих машин в СРСР. БТР-60 вперше був представлений військовим оглядачам на військовому параді. Наприкінці осені 1963 року він почав надходити на озброєння груп радянських військ за кордоном.

Вже незабаром після початку виробництва бронетранспортера модернізували шляхом встановлення приладів нічного бачення та командирського панорамного оглядового приладу. Наступна, значно серйозніша зміна, торкнулася броньового корпусу, який отримав броньовий дах і став повністю закритим.

На найпоширенішій модифікації, БТР-60ПБ, озброєння склала спарена установка 14,5-мм кулемету КПВТ та 7,62-мм ПКТ. Установка розміщується в лобовій частині вежі, її наведення у вертикальній площині здійснюється вручну за допомогою гвинтового механізму, горизонтальне наведення здійснюється обертанням вежі. Наведення кулеметів на мету здійснювалося за допомогою перископічного оптичного прицілу.

Модифікації:

  • БТР-60П - базова модифікація з відкритим зверху корпусом, десантом з 14 осіб та озброєнням з одного 7,62-мм кулемету СГМБ.
  • БТР-60TА - модифікація Туреччини, де збільшено запас ходу до 600 км на шосе, а швидкість підвищена з 80 до 90 км/год. Було вироблено близько 500 одиниць, проте ці машини були замінені американськими Stryker.
  • БТР-60ПА - модифікація з повністю закритим герметичним корпусом, скороченим до 12 осіб десантом та заміною СГМБ на ПКБ.
  • БТР-60ПА1 - модифікація з удосконаленими агрегатами силової установки та покращеною радіостанцією. безліччю інших поліпшень.
  • TAB-71 — румунська версія БТР-60П з більш потужною руховою установкою (встановлені два восьмициліндрові бензинові двигуни Saviem SR-225) і рядом дрібних змін. Випускався у кількох модифікаціях.
  • БТР-60М – українська модифікація БТР-60ПБ, розроблена ХКБМ. Встановлено дизель УТД-20 (300 к. с.). Можливе встановлення бойових модулів БАУ-23 та «Грім». ДП «Миколаївський бронетанковий завод» було випущено один досвідчений зразок
  • БТР-60МК – українська модифікація БТР-60ПБ, запропонована компанією «КОРТ». Машина оснащена двома дизельними двигунами Cummins, додатковою навісною бронею та збільшеними бічними люками десанту.

БТР-60 навряд чи серйозно посилять вогневу міць ЗСУ на полі бою, проте функцію підвезення особового складу та прикриття із закритих позицій виконають на 10 балів із 10. Звичайно, це ще радянський БТР, але в умовах зниження кількості військової підтримки від інших союзників, ці машини точно знадобляться ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі