Комунальні послуги в Європі відчутно здорожчали після повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема, ціни на комуналку зросли у Німеччині, яка прийняла велику кількість біженців з України. «24 канал» розповів, скільки необхідно платили за світло, газ, воду та опалення у Німеччині.
Як розраховуються комунальні платежі у Німеччині
Відповідно до договору оренди, мешканці сплачують "холодну оренду" (Grundmiete – безпосередня плата за винаймання) та "гарячу оренду" (Warmmiete – включає комунальні послуги).
Платежі за комунальні послуги тут зазвичай включають оплату за: опалення, газ, водопостачання та каналізацію, електроенергію та вивіз сміття.
Але є додаткові витрати – Nebenkosten. До них належать такі послуги:
- прибирання двору та підвалу;
- освітлення під'їзду;
- експлуатація та ремонт каналізації;
- дезінсекція в будинку;
- експлуатація ліфтів;
- антена або кабельне підключення;
- страховка на випадок пожежі або стихійного лиха.
Також двічі на рік у Німеччині знімають показники лічильників. Оплату за комунальні послуги необхідно здійснювати протягом перших двох тижнів місяця – це буде фіксована авансова сума. Однак фактичну вартість за спожиті послуги перераховують раз на рік. І якщо вдалося заощадити, гроші повернуться на рахунок мешканця.
Слід зазначити, що у Німеччині за кожну послугу потрібно платити окремо обраним постачальникам. Це можна робити у касі організації, але онлайн – через сайт або мобільний застосунок.
В орендованому житлі комунальні послуги найчастіше оплачує власник. Тому орендар передає йому кошти та може попросити квитанцію з точною сумою оплати.
Для тих, хто несвоєчасно оплачує комунальні послуги, у Німеччині передбачені суворі штрафи. Також боржникам можуть відключити воду чи газ.
Скільки треба платити за комуналку у Німеччині
У країні немає квартплати. Але є основні групи витрат, які треба сплачувати кожного місяця:
- послуги домоуправління (поточні та капітальні ремонти) – від 60 до 100 євро на місяць;
- загальні житлові послуги (ремонт ліфтів, сходів, облаштування дитячого майданчика тощо) – від 30 до 50 євро;
- комунальні послуги.
Середні ринкові ціни на комуналку є такими:
- опалення – близько 70 євро за сезон;
- газ – 5 євро за кубометр;
- електрика – 0,3 євро за кіловат;
- вода – від 0,3 до 0,5 євро за кубометр;
- інтернет та телебачення – 50 євро;
- вивезення сміття – від 10 до 25 євро на місяць.
Слід зазначити, що середня платіжка за комунальні послуги у Німеччині становить від 250 євро за місяць. Для бюджету німців це близько 10-15% від доходу родини.
Нагадаємо, що через енергетичну кризу у Європі минулого року 81% мешканців Франції схвалювали обмеження температури в громадських місцях і на підприємствах, 71% – у своїх будинках.