Сусідні з Білоруссю країни переглядають свою прикордонну безпеку після повідомлень про те, що засновник групи «Вагнер» Євгєній Прігожин був висланий туди після «заколоту» його найманців у Росії та після домовленостей із білоруським диктатором Аляксандром Лукашенкай.
Фінляндія, Литва, Латвія та Естонія домовилися координувати свої дії та посилити прикордонні заходи на кордонах із Росією та Білоруссю, повідомляє euronews.
У Польщі прем'єр-міністр і міністр оборони 26 червня проінспектували війська на північному сході країни.
«Ми посилили кордони – кордон з Білоруссю і Кенігсберзький регіон. Ми знаємо про ці загрози і реагуємо на них, передбачаючи атаки. Зрештою, ми вже два роки маємо справу з гібридною атакою на польському кордоні», – сказав міністр оборони Маріуш Блащак.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив 25 червня, що НАТО доведеться «посилити» свій східний фланг, якщо Білорусь надасть притулок Євгєнію Пригожину і його військам.
Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що ситуація залишається невизначеною: «Ситуація делікатна, і може статися що завгодно. Ми продовжуємо дуже уважно стежити за ситуацією».
Міністр оборони Німеччини Боріс Пісторіус оголосив про плани відправити близько 4000 додаткових військовослужбовців Бундесверу на постійне місце дислокації до Литви для посилення східного флангу НАТО.
«Німеччина готова на постійній основі розмістити у Литві потужну бригаду», – сказав Пісторіус під час візиту до столиці Литви Вільнюса 26 червня.
Нагадаємо, що ввечері 24 червня, після заяв Прігожина про «взяття» його бійцями низки міст в Росії, він несподівано оголосив, що розвертає свої війська у зворотному напрямку та вирушає у польові табори. Після цього стало відомо, що він, за домовленостями із Лукашенкай та Кремлем, має переїхати до Білорусі.
На думку аналітиків Інституту дослідження війни, досягнута за посередництва Лукашенки угода знищить групу «Вагнера» як відносно незалежний суб'єкт, а Прігожин буде позбавлений контролю над нею в обмін на скасування кримінальних звинувачень у повстанні та державній зраді.
26 червня російські пропагандистські медіа заявили, що Прігожина бачили у Мінську, а також про початок будівництва кількох таборів для найманців у Могильовській області. Місцеві партизани не підтверджують ознаки будівництва великих об’єктів.