Сотні злочинців італійської мафії «Ндрангета» опинилися за ґратами

Поділитися
Сотні злочинців італійської мафії «Ндрангета» опинилися за ґратами © EPA-EFE/SALVATORE MONTEVERDE
«Ндрангета» вважається одним із найпотужніших мафіозних угрупувань у світі, яке налічує тисячі членів та філій у багатьох країнах.

Італійський суд засудив понад 200 членів злочинного угруповання «Ндрангета» до 2 200 років ув'язнення в результаті найбільшого за останні три десятиліття судового процесу над мафією в країні. Трирічний судовий процес над мафіозі, підприємцями, поліцейськими і політиками включав звинувачення у вбивствах, корупції, наркоторгівлі, відмиванні грошей і шантажі.

Розгляд справи проходив у спеціально збудованому бункері в південноіталійському містечку Ламеція-Терме в регіоні Калабрія. За увесь час близько 900 свідків надали там свідчення, пише CNN.

Загалом 207 мафіозі ув'язнили, а понад 100 людей виправдали. Серед тих, хто опинився за ґратами, 39 жінок.

EPA-EFE/SALVATORE MONTEVERDE
EPA-EFE/SALVATORE MONTEVERDE

За інформацією Sky News, «Ндрангета» - єдина мафія, що діє на всіх континентах, окрім Антарктиди, і контролює 80% європейської торгівлі кокаїном, а її річний обіг оцінюється в 64,6 мільярдів доларів.

Серед засуджених:

  • Доменіко Томено на прізвисько «Вовк», який отримав 17 років;
  • Франческо Барб'єрі «Товстун», який отримав 24 роки;
  • Вінченцо Барба, відомий як «Музикант», який був засуджений до 28 років;
  • Ексдепутат від партії «Вперед Італія» Джанкарло Піттеллі, один з найгучніших обвинувачених, отримав 11 років за те, що був посередником мафії;
  • Ватажки двох кланів «Ндрангета» Саверіо Раціонале і Доменіко Бонавота отримали по 30 років.

Видання зазначає, що кілька десятків інформаторів зрадили організацію та її суворий кодекс мовчання, аби надати докази для обвинувачення.

EPA-EFE/SALVATORE MONTEVERDE
EPA-EFE/SALVATORE MONTEVERDE

Спецпризначенці та елітні підрозділи поліції «вдарили» по «Ндрангеті» у грудні 2019 року. Тоді близько 3000 офіцерів провели рейди у 12 італійських регіонах, а також здійснили арешти в Німеччині, Швейцарії та Болгарії. На мільйони доларів вилучили майна та готівки, а затримати вдалося близько 300 людей.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Операція отримала назву «Ріначіта-Скотт» на честь спеціального агента США Скотта Сібена, який допоміг італійській поліції виявити зв'язки між колумбійськими картелями і «Ндрангетою».

Головним прокурором, який очолював масштабне розслідування, був Нікола Граттері, котрий організував будівництво зали в бункері для проведення судового процесу. Він є найвідомішим італійським прокурором по боротьбі з мафією і вже 34 роки живе під захистом поліції. На початку слухань він заявив, що його не залякають численні погрози смерті і плани замаху на життя.

ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images

Нагадаємо, в Італії затримали ватажка сицилійського мафіозного угрупування «Коза ностра» Маттео Мессіну Денаро, який переховувався від поліції 30 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі