Сіярто тепер стверджує, що угорський уряд непричетний до обміну українських військових

Поділитися
За його словами, вони вільні робити все що завгодно, але на дійсності все не так просто.

Уряд Угорщини не був залучений до передачі країні одинадцятьох українських військовослужбовців, які були взяті в полон Росією, стверджує  міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час під час виступу у Парламентській асамблеї Ради Європи.

За його словами, обмін стався внаслідок консультацій між церковними та релігійними організаціями.

«Я вважаю гарною новиною те, що вони вільні, і що були консультації між церковними та релігійними організаціями, де угорська держава абсолютно не була залучена. На підставі цієї угоди ці люди були звільнені», - цитує Сіярто видання Іndex.

Він стверджує, що українці вільні люди та «можуть вільно пересуватися Угорщиною».

«Вони можуть робити, що хочуть, якщо вони хочуть зв’язатися з українською владою, вони можуть це робити вільно, я можу вам це гарантувати», - стверджував угорський міністр.

8 червня Російська православна церква заявила, нібито РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених закарпатського походження. Угорські ЗМІ наступного дня написали, що угорська влада підтвердила видачу громадян України, а угорський  віцепрем’єр Жолта Шем’єн у свою чергу зазначив, що «все це є жестом РПЦ щодо Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою». При чому у ЗМІ стверджують, що сам Шем’єн і курував справу як віцепрем’єр, відповідальний за церковні справи.

В МЗС України заявили, що український уряд не був поінформований про перемовини між угорською та російською сторонами, а про передачу 11 військовополонених Україна дізналася із заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини, та наголосили на недопустимості проведення таких переговорів за спиною України. 

19 червня в МЗС України аззначили, що військовослужбовців тримають в ізоляції, вони не мають доступу до відкритих джерел інформації, їх спілкування з родичами відбувається в присутності третіх осіб, і вони позбавлені можливості встановити контакт із Посольством України. В Будапешті це заперечують і стверджують, що угорський уряд більше не стежить за їхніми переміщеннями. 

У Європейській комісії вважають, що угорська влада повинна пояснити свою участь у звільненні 11 громадян України з полону РФ за сприяння Російської православної церкви.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі